• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

onNet ја зголеми брзината на 1Mbps? (wADSL)

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Delicon

Gaining Experience
10 јуни 2007
822
268
delicon.mk
Колку што слушнав, а и самиот гледам последните неколку дена, по се изгледа дека onNet ја имаат зголемено брзината на wADSL-от на 1Mbps. :zbunet3:

Дали другите корисници на wADSL го имат приметено/чуено тоа, или пак станува збор за нешто друго?
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Кај мене последниве денови, некогас 512, некогаш 1024, како че му текне така. Мерев на speedtest.net, покажа 5000 КВ/ѕ.
 

sumi

On your way to fame
8 април 2007
1,127
767
Кавадарци
www.uhost.mk
sumi's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4710HQ
Storage
SAMSUNG 840 500GB SSD Evo
RAM
2x8GB DDR3 1600MHz
Video card
nVidia GTX860 4GB GDDR5
Case
Notebook Lenovo Y50-70
Mouse
Logitech M705
Monitor
15.6" FullHD 1090x1080 LED
OS
Windows 7 Home Premium 64bit
Не мерете кон Софија мерете кон Лондон. Линкот кон Софија се движи преку Унгарија и Романија и не е баш реален. Кон Лондон е директен и ќе добиеш реална брзина но со малце повеќе пинг.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,595
Мислења
824,251
Членови
28,088
Најнов член
JonTurk
На врв Дно