• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ОнНет ги менува пакетите

  • Ја почнал/а темата
  • #1

angjeleski

Intern
23 април 2007
202
11
Јас се лажам или денеска забалежав брзинa na download од преку 350 kbps :isplashen: .

Кога одам на сајтот на он.нет и гледам дека сега за 500 денари имаат пакет SOLO10 а за 1099 имаат пакет од 30 GB а брзините им се по 4 и 5 мегабита.

Епа конечно заслужуваат RESPEKT . Порано ги брукав многу ама за ова.. БРАВО
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
да да да е баш така

за куманово имам соло30 треба да имам 5мбит а скоро 20 дена одвај да ми го преместат од 1.5 колку што ми беше пред тоа и сега пак немам уште 5 туку <3.5

а да имаат зголемено брзини само уште поефикасен и попрофесионален кадар да имаат супер ке се
 

Dr.Loop

Intern
21 април 2007
36
0
Каков кадар бараш кај нас!? Зарем соодветен ИТ кадар ке седи и објаснува со неедуцирана нација?! Јас до сега не сретнав таков кадар, во ниту една наша фирма-компанија. Ако дојдеш ти да работиш место нив ке бидеш подобар!? Се лажеш...
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,217
16,736
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
гладна кокошка просо сонила
 

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
А што ќе биде со старите пакети односно јас имам wadsl od 15 dali brzinata na download ќе се промени и дали ќе си остане 15 GB . :plachko2:
:rolleyes:
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,284
28,588
kalco.ru
и јас имам wadsl и знам дека во скоро време ќе го мењам зошто он.нет не заборавија дека сме нивни корисници...Јас колку што имам информации нема да покачуваат ништо во овој пакет:plachko2:
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
фаталити колку што јас знам целата опрема за WADSL ке се трза и нема да даваат бежичен интернет

не е исплатливо од нивна страна
ова ми го рече проф Гушев (Еден од поважните фаци во оннет,антена5, микрософт сертификати итн. итн.)
 

Supervisor

Intern
15 октомври 2008
82
19
Според мене, сето тоа е џабе. Што и да направат, никогаш нема да можат да му конкураат на АД. Македонски Телеком односно Т-Хоум и Т-Мобајл.
И во поглед на квалитет, цена и услуга...
Барем така беше во минатото и сеуште е така.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,217
16,736
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
E kolku plakas ti i sto net imas ?
Каква врска има тоа? Пакетите кои се нудат кај нас се трагедија за цената која ја плаќаме. За услугата и третманот кон корисниците...да не си отварам стари рани...
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,284
28,588
kalco.ru
@ gOJDO Што интернте имаш ме интересира чисто информативно?
Иначе во секој случај немаме квалитетен интернет
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,217
16,736
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
mt.Net 6MBps 100GB
 

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
фаталити колку што јас знам целата опрема за WADSL ке се трза и нема да даваат бежичен интернет
Дали си сигурен во тоа како можат да ни ја земат опремата кога имаме договор. Јас кога ставив интернет во мојот регион имаше само безжичен централата на фиксниот телефон не подражувала пренос на интернет како ли го викаат тоа немам појма и јас ставив wadsl 15 GB и тоа е тоа и сега тие ќе ја земат опремата и што потоа............................!
:ua:
 

Luidgi

On your way to fame
24 февруари 2008
810
832


Инаку, ќе мора да се оди на она DUO без лимит што беше пошто 15ГБ малце се :plachko2:
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
@stole ништо не сум 100% сигурен, но отиди во он нет и прашај за WADSL ке видиш дека веќе не ставаат, а наравно дека нема тебе у сред договор да те скинат:) али се иде на тоа кога ке ти истече да ти дадат друг пакет
т.е. доколку не си во можност за друг пакет да ти овозможат и сл.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Акајќи како глува кучка низ салоните на ОнНет за потребите на мојата колумна на блогот (која беше повод одредени персони со лабави живци од ОнНет да се исфрустрираат и да ги лечат фрустрациите на форумов) прашав и за WADSL пакетот.
Одговорот беше дека WADSL не е веќе во понуда и дека нема да има можност за продолжување на договорите од ваков вид. И, дека нема да има измени на актуелните пакети.
Значи, понатаму се ќе се тера преку гајтаните. А тоа и е логично - кога веќе плаќаат за рентање на линиите, барем да ги искористат максимално. Макар и без фиксна телефонија. ММЕ....
 

TheSpeedy

Intern
4 септември 2007
279
2
Mr.Alien грешка си има уште од 1ви Септември пуштено WADSL 30 GB со истата брзина на up и down, значи сепак можно е продолжување на договорот... глупото е тоа шо брзините си останаа исти и договорот нормално се продолжува за 1 година..
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,972
Мислења
853,904
Членови
29,621
Најнов член
unnamed192
На врв Дно