Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Online Anti Virus/Trojan/Spyware IRC Поддршка

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
На следниве IRC канали можете да добиете техничка доколку мислите дека сте заразени со некој вирус, тројан, spyware или adware:
#dmsetup @ Undernet;
#vh @ Undernet;

Напомена: Не смеете да бидете на двата канали истовремено. Препорачливо е да знаете Англиски и да користите mIRC како ваш IRC клиент.

Од лично искуство знам дека луѓето се квалитетни и помагаат. Се што треба да направите е да чекате да ви дојде редот и претпазливо да ги следите зададените инструкции.


За да се конектирате на Undernet IRC серверите потребен ви е IRC клиент (Ви препорачувам mIRC за Windows) и да го следите следниов линк: irc://Undernet ( или во IRC клиентот да напишете /server eu.undernet.org:6667 ).
За да влезете на некој од соодветните канали /join #dmsetup или /join #vh
 

LiCheN

Intern
12 март 2008
2
5
mIRC

Каналите се многу добра работа за оние коишто се заразени и вооедно се конектирани на мирц на Undernet серверот. Јас веќе 1 година сум член на #Vh а порано бев и на #Dmsetup .
Еве ви од мене еден многу корисен онлајн антивирус:

HTML:
http://prerelease.trendmicro-europe.com/hc66/launch/

Нема да зажалите ;)
 

Cigo

Intern
30 јануари 2008
49
0
DAvOR.info
Да да ... Се разбира дека хелперите имаат квалитет , и брзо помагаат само треба сите ИРЦ клиенти да си го чекаат својод ред , и да разговараат во една линија.
Еве и од мене Онлајн Скенер , кој доста е посетуван.
http://security.symantec.com/
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.130
Мислења
975.218
Членови
35.437
Најнов член
fensa08
На врв Дно