• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Онлајн задачи

loverboy

Intern
6 февруари 2008
147
11
фала за страната :)
Интересна страна, бај да веј
Само се спремам јас со други задачи инаку ови ми изгледаат интересни, повеќе се математички.
Инаку јас сега ја разгледувам онаа последната задача Problem 199 Iterative Circle Packing.
http://projecteuler.net/index.php?section=problems&id=199
Гледам дека малку луѓе ја решиле и затоа ми е интересна. :D
А има таму нешто како ранглиста на натпреварувачи и на земји? :ermm:
Поздрав :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,518
Мислења
822,450
Членови
28,051
Најнов член
Marko Janevski
На врв Дно