• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Онлајн речник?

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Ако не се лажам има и вакви теми, но ајде..Едит: Веќе ја напишале 365. Да не се повторувам. nvm.

Доста битно:
При внесување на збор, пиши ја само основата, и притоа избегнувај ing, ed и сл. Многу малце збора се преведени во време.
 

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
ok blagodaram.
Иако ги знам ови. Ќе го проверам добро овој на он.нет . Го имав пробано тој на 365.цом ама не е баш богат.
поздравввввввввввввввв..........!:bravo:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Да им прозборите збор по збор и да почекате да ви вратат одговор. Ако го враќаат истиот збор значи не нашле превод
:zbunet3:

Еве ја речник верзијата на Википедија.

http://wiktionary.org

Има верзија скоро на сите јазици кои ги има и Википедија
ама СКОРО на сите. А како што можам да забележам Македонски нема.. Така да.. Џабе.. :ua:
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
idividi.com.mk/recnik
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.457
Мислења
901.477
Членови
32.169
Огласи
540
Најнов член
MartinLee33
На врв Дно