• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Онлајн речник?

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Ако не се лажам има и вакви теми, но ајде..Едит: Веќе ја напишале 365. Да не се повторувам. nvm.

Доста битно:
При внесување на збор, пиши ја само основата, и притоа избегнувај ing, ed и сл. Многу малце збора се преведени во време.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
ok blagodaram.
Иако ги знам ови. Ќе го проверам добро овој на он.нет . Го имав пробано тој на 365.цом ама не е баш богат.
поздравввввввввввввввв..........!:bravo:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Да им прозборите збор по збор и да почекате да ви вратат одговор. Ако го враќаат истиот збор значи не нашле превод
:zbunet3:

Еве ја речник верзијата на Википедија.

http://wiktionary.org

Има верзија скоро на сите јазици кои ги има и Википедија
ама СКОРО на сите. А како што можам да забележам Македонски нема.. Така да.. Џабе.. :ua:
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
idividi.com.mk/recnik
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,003
Мислења
854,533
Членови
29,635
Најнов член
darkotolev
На врв Дно