Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Онлајн бизнис и искуство?

petarS10

Intern
20 јуни 2021
1
0
Дали некој на форумов има онлајн бизнис (e-com,shopify,agency)... Какви искуства имате со тоа, и што би препорачале за тинејџери за во ова напредно време?
 

Adivius

Gaining Experience
1 октомври 2013
9
53
И мене ме интересира повеќе околу ова.
Сакам да интегрирам Stripe (или било кој друг платежен систем) преку WordPress и WooCommerce. За US, сите платежни системи бараат SSN (social security number).
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.519
Мислења
964.175
Членови
34.887
Огласи
2.610
Најнов член
aleksimonovski
На врв Дно