• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Onivo - Веб апликација за фактурирање

psybaron

Intern
10 април 2007
745
44
Куманово
markoaleksic.com
Здраво дечки,

Оnivo е бесплатна и најсовремена веб апликација за фактурирање и магацинско работење. Одлична е за мали - средни компании или поединци кои имаат потреба од ефикасен програм кој ќе им е достапен во секое време од која било локација (Cloud based).

Повеќе инфо: http://onivo.mk/

Регистрација: https://app.onivo.mk/

Само за членовите на форумот ќе има гратис пакети на кои им се потребни напредни функционалности.

Контактирајте ме по ПП кој има потреба од пакет или слободно пишете на [email protected] со назнака дека е сте од „ИТ.мк Форум“.

Кој има дополнителни прашање во врска со апликацијата (технички, или генерално) можете да прашате тука како би можеле сите да бидат во тек.
 

the_maker

Unbeatable
14 август 2014
3.866
5.995
UNIVERSE
www.miui.mk
Здраво дечки,

Оnivo е бесплатна и најсовремена веб апликација за фактурирање и магацинско работење. Одлична е за мали - средни компании или поединци кои имаат потреба од ефикасен програм кој ќе им е достапен во секое време од која било локација (Cloud based).

Повеќе инфо: http://onivo.mk/

Регистрација: https://app.onivo.mk/

Само за членовите на форумот ќе има гратис пакети на кои им се потребни напредни функционалности.

Контактирајте ме по ПП кој има потреба од пакет или слободно пишете на [email protected] со назнака дека е сте од „ИТ.мк Форум“.

Кој има дополнителни прашање во врска со апликацијата (технички, или генерално) можете да прашате тука како би можеле сите да бидат во тек.
Ајде со арно да е.. Зошто све ми личи на МК Хост? :) :)
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8.427
12.601
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3600X + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
1Tb Kingston A2000 NVME
PSU
EVGA SuperNova 550w
RAM
$ x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Eshark Naginata
Keyboard
Dell K200
Monitor
2x Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Ова е ѓоа ERP нешто?

Не работи изборот на партнер при креирање на Испратница
 
Последна промена:

psybaron

Intern
10 април 2007
745
44
Куманово
markoaleksic.com
Ајде со арно да е.. Зошто све ми личи на МК Хост? :) :)
Ониво е на пазарот во Македонија уште од 2014, али ете сега стигнав да постирам на форумов. :) Немаме конкеција со МК Хост (освен што хостираме домејни кај нив).
 

psybaron

Intern
10 април 2007
745
44
Куманово
markoaleksic.com
Ова е ѓоа ERP нешто?

Не работи изборот на партнер при креирање на Испратница
Ониво е само неколку модули од ERP решение. Конкретно - продажба на големо (фактури) и магацинско работење.

Избор на партнер во испратница работи со autocomplete, минимум 2 карактера кои се осетливи на поддршка (МК, ЕN). ;)
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8.427
12.601
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3600X + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
1Tb Kingston A2000 NVME
PSU
EVGA SuperNova 550w
RAM
$ x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Eshark Naginata
Keyboard
Dell K200
Monitor
2x Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Ониво е само неколку модули од ERP решение. Конкретно - продажба на големо (фактури) и магацинско работење.

Избор на партнер во испратница работи со autocomplete, минимум 2 карактера кои се осетливи на поддршка (МК, ЕN). ;)
Хехе, епа стави таму еден caption кај креирањето на партнерите дека треба минимум два карактери, пошто мене компанијата ми се викаше: А
:D
 

psybaron

Intern
10 април 2007
745
44
Куманово
markoaleksic.com
Хехе, епа стави таму еден caption кај креирањето на партнерите дека треба минимум два карактери, пошто мене компанијата ми се викаше: А
:D
:)

Отворив тикет за дечките од девелопмент. Ќе направиме измена на паравила за валидација при креирање на партнер.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.163
Мислења
894.914
Членови
31.879
Огласи
341
Најнов член
Дарко Булдиоски
На врв Дно