• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Onimusha Warlords

  • Ја почнал/а темата
  • #1
8 ноември 2007
81
0

Platform: PC
Size: 1.12 GB
Genre: Action / 3D / 3rd Person
Oficial Site: Onimusha Warlords
Publisher: Capcom
Release Date:Mar 13, 2001
************************************************************
Minimum Requirements:
CPU: AMD Duron 1000+/Intel Pentium 3 1.0 GHz, 256 Mb, 64 Mb Video(VideoCard: nVidia GeForce 3/ATI Radeon 8xxx.)

Recommended Requirements:
CPU: Athlon XP 2000+/Intel Pentium 4 2.0 GHz, 512 Mb, 128 Mb Video(nVidia GeForce 4 Ti/ATI Radeon 9xxx).
*********************************************************
Sliki:
http://www.gamespot.com/pages/image_viewer/frame_lead.php?pid=198238&img=2

**********************************************************
Video:
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=dfwy8HCYVNk"]YouTube - Onimusha Warlords Trailer[/ame]
 

kamikaza333

Gaining Experience
3 јануари 2009
320
57
Кочани
Ја имам играта веќе 2 години и е меѓу најглупавите игри со најглупава приказна што ги имам. ТОлку!!!!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,048
Мислења
860,894
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно