• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

OnePlus паметни телефони - генерална дискусија

mdeni

Unstoppable
24 септември 2012
4,082
3,793
ОП9 мене многу ми се свиѓа, и цената во мобеликс и се. Ама има Wide angle, наместо поефтина телефото 3х. А ОП9Про е веќе нехумано скап.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,411
29,409
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
ОП9 мене многу ми се свиѓа, и цената во мобеликс и се. Ама има Wide angle, наместо поефтина телефото 3х. А ОП9Про е веќе нехумано скап.
Едит грешка, го помешав со 8-ta :D
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,411
29,409
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

mdeni

Unstoppable
24 септември 2012
4,082
3,793
За сликање на деца и луѓе е многу корисна. И 3х е доволно.
 

davidandko

Intern
9 февруари 2021
9
3
Добра зделка е ОП 8Т, начекав еден за 24000 без кутија пред околу 6 месеци, 120 херци дисплеј е господова работа, после долго време добар ОП за пристојна цена, пратете ги по форумиве и по огласи, тотално препорачувам!
 

mdeni

Unstoppable
24 септември 2012
4,082
3,793
Добра зделка е ОП 8Т, начекав еден за 24000 без кутија пред околу 6 месеци, 120 херци дисплеј е господова работа, после долго време добар ОП за пристојна цена, пратете ги по форумиве и по огласи, тотално препорачувам!
И нов е многу добра зделка, и 7 про и 8 про исто така. Односно повеќето. 9ката е врв ако не треба телефото камера за деца и слично. Особено ако сега има и кој да смени батерија и екран ако затреба.
 

davidandko

Intern
9 февруари 2021
9
3
И нов е многу добра зделка, и 7 про и 8 про исто така. Односно повеќето. 9ката е врв ако не треба телефото камера за деца и слично. Особено ако сега има и кој да смени батерија и екран ако затреба.
Има сервис за ОП во мк? Кога го купував баш тоа ми беше едно од прашањата но не знаев каде да го поставам. :D
 

Astraion

Unstoppable
24 ноември 2012
1,841
2,766
Струмица
Има сервис за ОП во мк? Кога го купував баш тоа ми беше едно од прашањата но не знаев каде да го поставам. :D
Го носиш во најдобриот сервис во твојот град. Хардверот на ОП е скоро идентичен со Самсунг, и освен скршен дисплеј, шансите да се зезне друго нешто се минимални.

На стариот 3Т му имам сменето 4 дисплеи и еден на ОП1, оти само тоа се крши. :)

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk
 

null_ptr

On your way to fame
20 ноември 2013
644
599
3Т работи секој ден од Јануари 2017 и немам ништо сменето
јас го користев до крај на Октомври 2019 кога земав 7Т Про
сега 3Т е во женски раце, нема гајле

Го носиш во најдобриот сервис во твојот град. Хардверот на ОП е скоро идентичен со Самсунг, и освен скршен дисплеј, шансите да се зезне друго нешто се минимални.

На стариот 3Т му имам сменето 4 дисплеи и еден на ОП1, оти само тоа се крши. :)

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk
 

Zvone Boban

Intern
24 октомври 2019
62
38
OnePlus plans to announce the first OxygenOS 12 closed beta by the end of August (they already announced the program), which is less than two weeks from now on. It is expected that the public beta (also called the "Open Beta") will roll out before October. An official announcement should be there in just over five weeks. OxygenOS 12 will look almost the same as OxygenOS 11.3. OnePlus Launcher, Zen Mode, Work-Life Balance, Scout and Shelf will still be a thing in the brand new OxygenOS version.

OxygenOS should, based on history and expectations, come to the following devices:

OnePlus 7

OnePlus 7 Pro / 7 Pro 5G

OnePlus 7T

OnePlus 7T Pro / 7T Pro McLaren

OnePlus 7T

OnePlus 8

OnePlus 8 Pro

OnePlus 8T

OnePlus 9

OnePlus 9 Pro

OnePlus 9R

OnePlus Nord

OnePlus Nord CE

OnePlus Nord 2

OnePlus Nord N200
 

Krk198

Gaining Experience
14 септември 2016
242
235
Krk198's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 - Wraith Stealth Cooler
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE AM4
Storage
Gigabyte SSD 256GB / WD HDD 2TB
PSU
550W Deepcool DN550 80Plus Black
RAM
8GB DDR4 3200Mhz Kingston CL16 HyperX Fury Black x 2
Video card
XFX GTS XXX Edition RX 580 4GB OC+
ОП9 мене многу ми се свиѓа, и цената во мобеликс и се. Ама има Wide angle, наместо поефтина телефото 3х. А ОП9Про е веќе нехумано скап.

Ова е една од поглупите одлуки за high end уред.
 

stefan_off

Gaining Experience
29 октомври 2009
482
407
Радовиш
stefan_off's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 7700K
Motherboard
Eurocom Torando F5
Storage
Samsung 960 Evo 256Gb m.2; Intel 660P 1Tb m.2; Seagate 2Tb 2,5inc 5400RPM
PSU
230W brick
RAM
16Gb DDR4 2x8Gb Kingston @2400mhz
Video card
MXM nVidia GTX 1070 8gb
Mouse
Logitech MX Master 2S
Keyboard
Logitech K520
Monitor
Benq BL3200PT 32`
OS
Win 10 64bit
OnePlus ќе ги имало во Telekom наскоро, Nord моделите...
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,411
29,409
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Nord 2 е добро телефонче, со едно 50 евра повисока цена од што треба.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,411
29,409
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

RIP
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,411
29,409
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,708
Мислења
862,901
Членови
30,052
Најнов член
Tomtomtom
На врв Дно