1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

OnePlus паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 1 Јуни 2017.

 1. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,065
  1,311
  26 Март 2016
  Даскал
  Исто xD.
   
  На mkgunner му/ѝ се допаѓа ова.
 2. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,735
  27,412
  4 Септември 2008
 3. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,065
  1,311
  26 Март 2016
  Даскал
  Има мислења колку шо има идиоти во светот. Зеде најде еден таков за да ти го поддржи мислењето. Кај ти е sample size ot тебе? Или треба ова едно мислење да држи кредибилитет дека е од gsm arena? Таму филтрираат идиоти пред да ги пуштат да постираат? Дај не ме јеби, ако не добиваш респомз каков сакаш во темава оди напнувај други во други теми ниеден од одгпвприте не е во твоја корист, плус не си OP корисник.
  Испратено од OnePlus 5T преку IT.mk форум апликација
   
 4. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,735
  27,412
  4 Септември 2008
  1. Обележаното со црвено, прикажува колку луѓе се согласуваат со корисникот, не е битно што он кажал, има 1635 кои му направиле upvote, таму е sample size.

  2. Да филтрираат, кога ќе пишеш коментар ти стига известување дека се проверува. Од кога тоа луѓето се идиоти базирано на преференци за телефони?

  3. Не е битно дали сум OP корисник, сум бил OP корисник на 2 пати, додека ти не си ги ни погледнал уредите кои јас сум ги споредил со OP.

  4. Од тема да ми кажеш да си одам можеш само кога си мод, или кога сум офтопик, не сум ни едно ни друго, за се друго намазај дебел слој.
   
  На gocetan му/ѝ се допаѓа ова.
 5. boriseto

  boriseto
  Gaining Experience

  384
  335
  7 Јули 2013
  Машко
  Чисто информативно, тоа црвеното е вкупниот upvotes на корисник, под него има рејтинг 0, за тој пост.
  Друго:
  (ДОСАДНО МИ Е ДОМА ЌУМРАМ)
  cvenooo.png
   
  На NikolovskiM, alexandar23, moongose и уште 4 други им се допаѓа ова.
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,735
  27,412
  4 Септември 2008
  Ако е стварно така, изинување. I stand corrected. Многу лошо имплементирано би рекол.
   
  На boriseto му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,065
  1,311
  26 Март 2016
  Даскал
  Хаххахха, ќе ме подучувал за sample size не знаеш upvotes да прочиташ дали има или не. Нема намаз си ставил прилично дебњл слој на мозок изгледа. Ништо не ти продира. Xd
  Испратено од OnePlus 5T преку IT.mk форум апликација
   
  На NikolovskiM и mkgunner им се допаѓа ова.
 8. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  243
  182
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Волку извинувања и киксови Заев немал

  Волку извинувања и киксови Заев немал giphy%20(1).gif

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  Изменето од модератор: 19 Април 2020
  На Rikimaru му/ѝ се допаѓа ова.
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,735
  27,412
  4 Септември 2008
  Straw man, грешката за sample size не е поврзана со квантитетот на корисници потребни за тој sample size да биде релевантен. Upvote-от е правилно прочитан, неговата функција е погрешно протолкувана, нешто што и ти самиот не го примети, така да не се возбудувај премногу.
   
 10. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,065
  1,311
  26 Март 2016
  Даскал
  Па како се вадиш како сапун од рацете на Боки 13ка в затвор. Муабетот ти е знам да ги препознаам кои се бројките ама УПС појма неам шо знаЧат. Некоја скапа школа си ти, би се кладел дека си адвокат, трговец на берза, продавач на осигурување или обичен хоштаплер.
   
  На NikolovskiM и mkgunner им се допаѓа ова.
 11. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,735
  27,412
  4 Септември 2008
  За што да се вадам? кажав дека сум згрешил и тоа е тоа.

  Хоштаплер? види вака сеа, лични навреди не се ок, заебанција за butthurt и слично тролање е една работа, директни навреди не се, ама што може да се очекува од butthurt гејмер4е.
   
 12. bandrej

  bandrej
  Gaining Experience

  148
  166
  9 Март 2016
  Машко
  Што се случува со форумов? Кое одделение сте?

  Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
   
  На Happy и psyside им се допаѓа ова.
 13. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,065
  1,311
  26 Март 2016
  Даскал
  Не бе какво вреѓање, комплимент беше ова. И јас би сакал да знам да речам не сум јас глуп, бројките се глупи што не знаат да се наместат каде треба, ќе ги искинев в казино, в кладилница, на берза, итн. Ќе праев пари за с20ки секој ден да земам и да рипам Вардар со нив.
  [​IMG]
   
  Последна промена: 30 Март 2020
 14. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,735
  27,412
  4 Септември 2008
  Им ја навредив камерата :D
   
 15. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,065
  1,311
  26 Март 2016
  Даскал
  Се нак**чил со нов с20ка. Доаѓа на OP тема со нарав мојата камера е подобра од вашата незасегнат од тоа дека OP конзумерите не ги купуваат овие телефони за камерите. Тоа е во кратки црти.
   
 16. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,702
  2,580
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Самсунг му е у крвта, а крвта вода не бидува. Since 2014
   
  Последна промена: 30 Март 2020
 17. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,333
  780
  12 Април 2017
  Машко
  А сосема добра е камерата на OP... Океј де, не е камера од 1400 евра, ама добра е.

  Фокусот на S20 Ultra е шит, не би го земал за камера тој телефон. 8К видео е шит, rolling shutter + фокус проблеми, исто не би го користел.

  Испратено од HD1910 преку IT.mk форум апликација
   
  На Happy му/ѝ се допаѓа ова.
 18. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,735
  27,412
  4 Септември 2008
  Имаше еден куп straw man во темава, јас ниту еднаш не реков дека камерата на OP не е добра, него реков дека не е на ниво на iPhone и слични хај енд телефони.

  Фокусот на ултра е скоро целосно среден, и споредбата не е со него него со телефони од лани. И повторно не е битно што ти, јас или некој друг би правел, него кој каква камера има и што се мисли за неа од аспект на рецензери (консензус)
   
  Последна промена: 31 Март 2020
  На gocetan и Futurelakimens им се допаѓа ова.
 19. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,333
  780
  12 Април 2017
  Машко
  Точно. Телефотото ептен не ми е ок.
   
 20. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,186
  500
  21 Јуни 2010
  Wellness советник

  View: https://youtu.be/PaEDEOnBCJM


  1:45

  Среден е фокусот да, ама ајфонот од 2019 има помазен и побрз. Нема проштевање.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 21. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,735
  27,412
  4 Септември 2008
  Потврдено, OP8p 920 евра, цена без транспортни трошоци и профит на мобиларите итн. Очекувајте 60-65K кај нас, ama samsung se skapi hhhhhh
   
  Последна промена: 9 Април 2020
 22. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,333
  780
  12 Април 2017
  Машко
  Па добро де сега и OP се скапи :D

  Али ќе има модел како S10E ili S10 Lite шо се и ќе биде евтин - само ипак мислам дека ќе ја изгуби предноста што ша има OP.
   
 23. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,735
  27,412
  4 Септември 2008
  One plus light е скроз друг модел....
   
 24. boriseto

  boriseto
  Gaining Experience

  384
  335
  7 Јули 2013
  Машко
  Ќе падне цена на 7т мејби?
   
 25. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,735
  27,412
  4 Септември 2008
  Па 7т секако веќе има ок цена....
   

Сподели

Вчитување...