1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

OnePlus паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 1 Јуни 2017.

 1. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,752
  27,434
  4 Септември 2008
  Епа пак не читаше што напишав, ти не си таргет, тоа што ти не ја користиш е ирелеватно, битно е што корисниците (генерално) бараат и сакаат.

  Да секој си плаќа, и затоа не треба да праиш мајтап од тоа како другите ги користат парите, лицемерно е.
   
 2. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,089
  1,358
  26 Март 2016
  Даскал
  Направи анкета на Op корисници да видиш на колку им е top feature камерата. Поентата моја беше дека им се обраќаш на група корисници во врска со нешто што не им е важно, барем сите што ги знам што користат OP тоа го велат. А еве досега одговор доби од двајца OP корисници коишто тоа го тврдат. Да речи некој јас сум OP фан и купувам таков телефон ради камера не сум слушнал. Тие статистики не знам од каде ги вадиш. Еве форумот нуди можност за анкета, лесно можеме да му дадеме тежина на моето или твоето тврдење.
   
 3. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,752
  27,434
  4 Септември 2008
  Така е, OP ги направи овие функции/промени за да си наштетат на себе. Good.
   
 4. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,195
  502
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Op7TPro има одлична камера и можеш да се бањаш со него, нема да има гајле. Истото важи и за mi9T. Не им се даваа пари за официјална сертификација. Го имам 9Т и ми падна во шоља и немаше гајле.


  View: https://youtu.be/Sd6KpX5MRtI  View: https://youtu.be/XHsEqCK35Hg


  Op7Tpro е одличен за парите ако го вреднуваме по камерата подобар е од сите телефони до 600 евра со исклучок на ми ноут 10 (во видео и него го толчи).

  Ако заостанува зад самсунг и ајфон во камера не го прават тиња телефон. Напротив, ги коле во екран. (Без ночови и 90hz).


  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На mdeni и Rikimaru им се допаѓа ова.
 5. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,089
  1,358
  26 Март 2016
  Даскал
  Не ми менувај тема. И не знам зошто ги направија, само можам да шпекулирам. Си имаат маркетиншки тим, гледаат дека простата раја сака да прочита IP68 или да си ги слика мад***** во 8к па решија да направат повеќе пари. Не значи тоа дека на корисниците тука тоа им е битно. А и никој засега не ги користи тие промени од ниеден OP корисник, бидејќи нели не е излезен 8kata.
   
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,752
  27,434
  4 Септември 2008
  1. S10e (450e)
  2. Pixel 4 (500e)


  Далеко је сунце.

  Која тема ја менувам? кој sample size е форумов, не ме смеј, ќе гласал хахаха. Наместо да се мешаш во работи кои не ги разбираш доволно, фино лепо пушти им email на OP и прашај ги зошто го направиле тоа, кога ќе го добиеш одговорот, постирај го овде.
   
 7. boriseto

  boriseto
  Gaining Experience

  387
  336
  7 Јули 2013
  Машко
  Не би рекол.
   
 8. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,089
  1,358
  26 Март 2016
  Даскал
  A кој е твојот sample size? Си шетал од куќа до куќа да ги прашуваш OP корисниците зошто купиле OP телефон? Истовремено да ги сликниш со s20ката да им кажеш баце за ваква камера може само да сонувате?
   
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,752
  27,434
  4 Септември 2008
  OP има денски, ама нема indoors/ноќни.
  Sample size ќе најдеш кај OP, праи им mail ќе ти одговорат (најверојатно)
   
 10. boriseto

  boriseto
  Gaining Experience

  387
  336
  7 Јули 2013
  Машко
  Од кај таа информација? Од првио софтвер? Со последните апдејти најт модот им е значителни подобрен.
   
 11. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,089
  1,358
  26 Март 2016
  Даскал
  Нека ти одговорат тебе, бидејќи ти грешиш ;).
   
 12. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,752
  27,434
  4 Септември 2008
  ;)
  Го најде човекот да му спомнеш за ран софтвер.

  Од тука,

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 13. boriseto

  boriseto
  Gaining Experience

  387
  336
  7 Јули 2013
  Машко
  ^дај изворот де, одамна не си ми меродавен за фотки. :)
   
 14. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,752
  27,434
  4 Септември 2008
 15. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,195
  502
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Двата не се комплетни. Плус како целина кога се земат сите камери и снимање видео, макро и други тракатанци op7/7T pro е подобар.


  Screenshot_20200331_011323.jpeg

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 16. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,752
  27,434
  4 Септември 2008
 17. boriseto

  boriseto
  Gaining Experience

  387
  336
  7 Јули 2013
  Машко
  Фала богу оти ќе се фатеш за 3 фотки шо се вештачкиот nightmode шо после гугл сите си рекоа дека ќе се борат на тој фронт. Затоа не си меродавен.
  Тоа не докажува дека камерата им е слаба, туку дека имаат слаба база на machine learning. У ваков случај GCAM е секогаш победникот, па Huawei па Епл.
  Ама да кажеш дека е слаба камерата, стварно е безвеза (посебно на 7т серијата).

  Друго, кај најде пиксел4 за 500е? Досега го неам видено да падне под 650 и си стоеше низ европава на 750е цело време?
   
  Скоти, mkgunner и на Astraion им се допаѓа ова.
 18. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,752
  27,434
  4 Септември 2008
  Ок е ти си меродавен, не се секирај.
   
 19. boriseto

  boriseto
  Gaining Experience

  387
  336
  7 Јули 2013
  Машко
 20. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,752
  27,434
  4 Септември 2008

  Straw man, butthurtism, има од се по нешто низ темава.
   
 21. boriseto

  boriseto
  Gaining Experience

  387
  336
  7 Јули 2013
  Машко
 22. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  246
  183
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Како смее камера да не ви е најбитна??!

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  На Скоти и Avid им се допаѓа ова.
 23. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,089
  1,358
  26 Март 2016
  Даскал
  Абе да ме тепаш дур ме сликаш со s20ка за да ми дојде умот.
   
  Скоти, Avid и на mkgunner им се допаѓа ова.
 24. boriseto

  boriseto
  Gaining Experience

  387
  336
  7 Јули 2013
  Машко
  Не заборавајте плоштина и волумен, новите мерки на тоа колку некој телефон е добар.
   
 25. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  246
  183
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Иронија бе брат, не беше ти таргет ќе се тригерне тој кај да е

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   

Сподели

Вчитување...