Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

OnePlus 8 pro Батерија

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
521
306
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
здраво ит другари
Од каде можам да најдам батерија за овој телефон оригинална батеријата за OnePlus 8 pro,гледам има од AliExpress,но се чека многу кој знае колку са квалитетни,дали во Македонија има за 8pro каде да најдам батерија?
Благодарам однапред.
(Доколку сака може ли некој да сподели искуство како му држела батеријата на 8pro)
MKD 704.22 14%OFF | BLP699 BLP743 BLP745 BLP759 BLP761 BLP785 BLP801 BLP813 Bateria For One Plus 7 7T Pro 8T 8Pro Nord 5G N100 BE2011 Battery
Screenshot_20230515-131254_AliExpress.png
 

Ficho

Gaining Experience
9 јули 2015
390
282
Скопје
www.pzuortomedika.com.mk
здраво ит другари
Од каде можам да најдам батерија за овој телефон оригинална батеријата за OnePlus 8 pro,гледам има од AliExpress,но се чека многу кој знае колку са квалитетни,дали во Македонија има за 8pro каде да најдам батерија?
Благодарам однапред.
(Доколку сака може ли некој да сподели искуство како му држела батеријата на 8pro)
MKD 704.22 14%OFF | BLP699 BLP743 BLP745 BLP759 BLP761 BLP785 BLP801 BLP813 Bateria For One Plus 7 7T Pro 8T 8Pro Nord 5G N100 BE2011 Battery
Погледнете го атачментот 126032
Јас сличен проблем имав со 6Т. Секаде ѕвонев локално и никаде немаа батерија за моделот. На крај после истражување нарачав од ebay батерија од холандија од официјална ОП продавница таму. Тука ми ја сменија и отиде телефонот јабана. Не памтам што точно беше ама сеедно телефонот не реагираше на полнач. Тапа е што локалните продавници што нудат ОП ќе излезат во пресрет само за поновите/актуелни модели. Чим се работи за некој постар модел немаш поддршка.
 

GreenVlach

Gaining Experience
11 мај 2020
142
81
Скопје
не знам јас за One Plus јас нарачав од Али батерија за Xiaomi Mi9 Nohon со поголем капацитет од оригиналот али никаде не беше available shipping само во Италија ми дозволи за среќа имам роднини таму и ми стигна кај нив пишуваше estimated delivery date 23 јуни али стигна на 11мај кај луѓето во Италија и сега чекам да ја пуштат наваму а за замена Мегамобиле рекоа ќе ја заменат па кога ќе стигне ќе кажам што како, вака сега за сега читајки по други форуми доста се фалени Nohon како производители на батерии и со поголем капацитет од оригиналот
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
47.000
Мислења
973.044
Членови
35.348
Огласи
2.935
Најнов член
MilaKalkova93
На врв Дно