• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Oneplus 7 Pro (8/256gb)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

DonFrozex

Practice makes perfect
9 јуни 2011
1,064
1,284
Се мислам да го шитнам телефонов што го користам, да ги сменам малце андроидиве....
Телефонов е користен со маска од 3-ти ден, нема никакви гребнатинки или физички оштетувања, ниту пак софтверски. 1910 модел.
Иде комплет пакување со него, оригинален warp charger. батеријата 2+ дена.

8гб / 256гб, dark blue.

дајте предлози што мислите колку вреди?
 

causevd

Gaining Experience
4 октомври 2011
445
363
causevd's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4790K 4.0GHz Quad-Core Processor
Motherboard
Asus Z97-DELUXE(NFC&WLC) ATX LGA1150 Motherboard
Storage
Western Digital Caviar Blue 1TB 3.5" 7200RPM & Corsair Force LE 240GB 2.5" SSD
PSU
Cooler Master 650W 80+ Gold Certified Fully-Modular ATX Power Supply
RAM
G.Skill Sniper Series 16GB (2 x 8GB) DDR3-2400
Video card
Asus GeForce GTX 980 Ti 6GB STRIX Video Card
Case
Fractal Design Define R5 (White) ATX Mid Tower Case
Mouse
MSI Clutch GM50
Keyboard
G Skill KM570X
Monitor
IIyama G-master GB2488HSU-B3
OS
Windows 10 Pro
28k
 

Futurelakimens

Practice makes perfect
12 април 2017
1,654
1,055
Моментално е 35,000 во Мобеликс, така да користен година дена мислам дека вреди околу 27,000.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

DonFrozex

Practice makes perfect
9 јуни 2011
1,064
1,284
Фала на проценката.
Така и планирав некако, 450еур да му барам.
Да подразмислам уште малце, па ќе одлучам дали да го продавам.
Цената би била таа, 450еур.


Се мислам да го „трампам“ за iPhone 11 Pro Max, ама не трампа како замена, туку да го продадам овој па да земам нов.
Само уште не сум сигурен во ова, пошо никад не сум користел iPhone :D
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

DonFrozex

Practice makes perfect
9 јуни 2011
1,064
1,284
Дали би имало некој заинтересиран за телефонов опишан погоре да го земе за 400 еур ?!

- пишете ми ПП.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,675
Мислења
830,282
Членови
28,680
Најнов член
Ljubac
На врв Дно