1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка OnePlus 6 8GB RAM+256GB (A6003)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од theMAD, 19 Април 2019.

 1. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,079
  1,458
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  Screenshot_20190419-132944__01.jpg LRM_EXPORT_337695214991386_20190317_113534125.jpeg LRM_EXPORT_337556977055293_20190317_113315887.jpeg LRM_EXPORT_337543346002434_20190317_113302256.jpeg LRM_EXPORT_337660021274160_20190317_113458931.jpeg LRM_EXPORT_337534760895249_20190317_113253671.jpeg

  Купен на 29ти Мај од ОнеПлyс Германија. Телефонот е со 8гб рам и 256 внатрешна меморија, 2 сим карти и е со Дбранд скин, камо верзија. Има заштитно стакло, сите асесоари и оригинално паковање, вклучвајки и заштитна маска од Онеплус. Како што некои веќе знаете, бев присутен на настанот каде што бешe најавен моделот во Лондон!
   

  Прикачени датотеки:

  Speedster, mrkela2009 и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,779
  9,422
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Гаранција нема?

  10.000 за почеток.
   
  На Zippo му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,727
  2,619
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  На OnePlus не им треба гаранција. Чим е со дбранд скин и протектор зачуван е баеги.

  350eur
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  26,944
  27,613
  4 Септември 2008
 5. BESKO

  BESKO
  Gaining Experience

  186
  243
  9 Јуни 2015
  Машко
  WWWWTTTTFFFF 10,000 Денари ?????
   
  На DonFrozex, dastaner, Draynor и уште 4 други им се допаѓа ова.
 6. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,954
  4,219
  1 Септември 2011
  Машко
 7. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,779
  9,422
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  И тоа што викаш, џабе напишав кога и онака не се разбирам во овие хај енд телефони.
  Али у принцип ако е половен цената веднаш на пола од нов телефон.
   
  На Zippo му/ѝ се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,339
  2,798
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Кај телефоните - барем во МК - не оди така. Нов телефон = 600 евра, половен 3-6 месеци користен = 500 евра. Збориме нов од мобилара, не Телеком/Нептун/Сетек.

  Но така се цените мање-више за сите брендови и релативно акутелни модели, така да барем е споредливо...

  Он топик: 300 евра
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 9. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,079
  1,458
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  Garancija ima, neznam samo uste kolku, dali bese 1 ili 2 godini, moze da proveram posle. Telefonot e koristwn 99.9% so skinot i maskata, bidejki stom go najavija odma go poracav i bran skinot, taka da zaedno mi stignaa. Znaci telefonit e strasen, samo bidejki zedov nov dogovor vo DE, zedov i nov telefon, Galaxy S10, ama nekako OP6 poveke mi pravi merak ;) ama sepak se odluciv da koristam S10
   
 10. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,779
  9,422
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Би фукнали ти 500 евра, (што е 100 евра помалку од нов телефон со гаранција) на невидено, без гаранција и без потврда за презентираната приказна? 500 евра за апарат за кој нешто може да тргне наопаку многу лесно?
  Јас не верувам дека би фукнал 500 евра под тие услови.
   
 11. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,079
  1,458
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  Kakva potvrda za prikaza sakas? Imam i fiskalni i se so e popratno, prvi i edinstev korisnim sum na telefonov
   
  DonFrozex, Astraion, dastaner и на уште 1 им се допаѓа ова.
 12. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,339
  2,798
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Не викам дали би дал јас или не - ти кажувам како се движат цените на користените мобилни во МК. Погледни на онлајн огласнициве. Можеби тие што ти ги наведов се со уште 6 месеци гаранција, без гаранција може се уште поевтини.
   
 13. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,779
  9,422
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Добро дечки, телефониве не ми се специјалност. Сакав само да покажам како размислувам. @theMAD примерот со приказната беше хипотетички. Ако одлучи администрасија слободно нека зачисти.
   
 14. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,631
  1,240
  2 Јануари 2012
  без гаранција или гаранција од мобилара 70% од цената во цената во мобилара, со гаранција од оператор ако има повеќе од 1 година гарација 85-90% од мобилара, помалку од една година 80%.
   
 15. smole

  smole
  Unstoppable

  3,268
  3,788
  18 Април 2007
  Ако е земен од OP сајтот треба да има 2 години ЕУ гаранција.
   
  На theMAD и Astraion им се допаѓа ова.
 16. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,079
  1,458
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  Da, od tamu e,ama zaboraviv kolku bese, treba da proveram. Inaku eve nekoja slika od launch eventot received_1930792816965480.jpeg received_1931723740205721.jpeg
   
  На Zeddomazed, Speedster, PandaBomber и уште 5 други им се допаѓа ова.
 17. VerifiedUsers Overlay
  DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  981
  1,190
  9 Јуни 2011
  Машко
  350e
   
  На theMAD и Oktar им се допаѓа ова.
 18. Горјан

  Горјан
  Gaining Experience

  81
  274
  7 ноември 2013
  Машко
  Web Developer
  350e
   
  На theMAD и Oktar им се допаѓа ова.
 19. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,079
  1,458
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  Temava moze da se zatvori, go prodadov 340€
   
  На salamander, Speedster, Astraion и уште 5 други им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. gorgekara
  Одговори:
  41
  Прегледи:
  5,414
 2. DonFrozex
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  4,596
 3. sp1on
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  344
Вчитување...

Сподели

Вчитување...