Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

OnePlus 5T во Македонија

gorgekara

Intern
2 декември 2015
18
8
Знам дека OnePlus 5 го има во неколку мобилари во Македонија, но некој да не знае OnePlus 5T да не го има негде?

Или можеби најдобро решение ќе е да се отиде до Софија па од таму да се нарача?
 

The_Real_Vojvoda

Unstoppable
26 октомври 2012
2.150
3.443
Скопје
The_Real_Vojvoda's setup  
Processor & Cooler
i7 4790k @4.5ghz - 1.2v || Noctua D14
Motherboard
Asus z97-A
Storage
OCZ Vector 128gb (OS) + Samsung 840 pro 512gb + WD Blue 320gb + WD Blue (EZEX) 1TB
PSU
Antec TPC 650w 80+ Gold
RAM
2x8gb DDR3 G-Skill Sniper CL11 @2400mhz
Video card
XFX RX 580 GTS
Case
CM Storm Trooper
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum/Logitech G400S/Logitech mx310
Keyboard
Asus Strix Tactic Pro ( CherryMX Brown)
Audio
E-MU 0202 + Marantz sr5500 + DIY speakers + Eltax Atomic A 10 sub + SteelSeries 9h
Monitor
Dell U2414H 1080p @74hz
OS
Windows 10 Enterprise LTSB
Знам дека OnePlus 5 го има во неколку мобилари во Македонија, но некој да не знае OnePlus 5T да не го има негде?

Или можеби најдобро решение ќе е да се отиде до Софија па од таму да се нарача?
И јас барав но не најдов. Евентуално да се провери во Ледиком и Мобилекс, во случај да не им е апдејтиран сајтот. Тие ги носат 5-ките, можеби го имаат и 5T.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

onePlusFan

Intern
23 јануари 2018
6
2
И јас сум заинтересиран за телефонот, дали ако го порачам телефонот на Бугарска адреса се плаќа данок или цената си останва иста (моментално е 500 евра)?
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
30.211
31.368
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
И јас сум заинтересиран за телефонот, дали ако го порачам телефонот на Бугарска адреса се плаќа данок или цената си останва иста (моментално е 500 евра)?

Касно ти е, чекај OP6.
 

gorgekara

Intern
2 декември 2015
18
8
Немаше никакви други давачки стигна на бугарската адреса на пријател па ми го пратија.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
30.211
31.368
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

blackelf

On your way to fame
14 декември 2013
613
530

gorgekara

Intern
2 декември 2015
18
8
Телефонот вреди кога и да го земе, супер камера има, брз е и е изграден од добри компоненти. Не греши во било кој случај.
 

PandaBomber

On your way to fame
13 јуни 2012
484
662

DrMTR

Guru
27 март 2014
7.393
7.598
mikrotikmacedonia.online
А во основниот пакет е телефонот и полначот или има уште нешто?
oneplus5_black17.jpg
 

gorgekara

Intern
2 декември 2015
18
8
Баш читнав за ова пред некој ден. Не користев картичка туку преку paypal и немав никаков проблем.

Освен работите на сликата горе добиваш и силиконска маска, screen protector и стикери.
 

onePlusFan

Intern
23 јануари 2018
6
2
За маската и протекторот ваљда доплаќаш? И за колку дена од прилика стигна телефонот од ко е порачан?
 

gorgekara

Intern
2 декември 2015
18
8
Маската и протекторот се вклучени во цената (500e). Го нарачав со priority shipping (доплатив околу 9 евра) и стигна за 2 дена во софија.
 

The_Real_Vojvoda

Unstoppable
26 октомври 2012
2.150
3.443
Скопје
The_Real_Vojvoda's setup  
Processor & Cooler
i7 4790k @4.5ghz - 1.2v || Noctua D14
Motherboard
Asus z97-A
Storage
OCZ Vector 128gb (OS) + Samsung 840 pro 512gb + WD Blue 320gb + WD Blue (EZEX) 1TB
PSU
Antec TPC 650w 80+ Gold
RAM
2x8gb DDR3 G-Skill Sniper CL11 @2400mhz
Video card
XFX RX 580 GTS
Case
CM Storm Trooper
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum/Logitech G400S/Logitech mx310
Keyboard
Asus Strix Tactic Pro ( CherryMX Brown)
Audio
E-MU 0202 + Marantz sr5500 + DIY speakers + Eltax Atomic A 10 sub + SteelSeries 9h
Monitor
Dell U2414H 1080p @74hz
OS
Windows 10 Enterprise LTSB
Телефонов од денес, веќе го има во Мобеликс.
530 евра.


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

The_Real_Vojvoda

Unstoppable
26 октомври 2012
2.150
3.443
Скопје
The_Real_Vojvoda's setup  
Processor & Cooler
i7 4790k @4.5ghz - 1.2v || Noctua D14
Motherboard
Asus z97-A
Storage
OCZ Vector 128gb (OS) + Samsung 840 pro 512gb + WD Blue 320gb + WD Blue (EZEX) 1TB
PSU
Antec TPC 650w 80+ Gold
RAM
2x8gb DDR3 G-Skill Sniper CL11 @2400mhz
Video card
XFX RX 580 GTS
Case
CM Storm Trooper
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum/Logitech G400S/Logitech mx310
Keyboard
Asus Strix Tactic Pro ( CherryMX Brown)
Audio
E-MU 0202 + Marantz sr5500 + DIY speakers + Eltax Atomic A 10 sub + SteelSeries 9h
Monitor
Dell U2414H 1080p @74hz
OS
Windows 10 Enterprise LTSB

onePlusFan

Intern
23 јануари 2018
6
2
Сега провервав на страната и на фејсбук не најдов нигде, цена или нешто слично? Кај можиме да провериме?
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
30.211
31.368
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

The_Real_Vojvoda

Unstoppable
26 октомври 2012
2.150
3.443
Скопје
The_Real_Vojvoda's setup  
Processor & Cooler
i7 4790k @4.5ghz - 1.2v || Noctua D14
Motherboard
Asus z97-A
Storage
OCZ Vector 128gb (OS) + Samsung 840 pro 512gb + WD Blue 320gb + WD Blue (EZEX) 1TB
PSU
Antec TPC 650w 80+ Gold
RAM
2x8gb DDR3 G-Skill Sniper CL11 @2400mhz
Video card
XFX RX 580 GTS
Case
CM Storm Trooper
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum/Logitech G400S/Logitech mx310
Keyboard
Asus Strix Tactic Pro ( CherryMX Brown)
Audio
E-MU 0202 + Marantz sr5500 + DIY speakers + Eltax Atomic A 10 sub + SteelSeries 9h
Monitor
Dell U2414H 1080p @74hz
OS
Windows 10 Enterprise LTSB

gorgekara

Intern
2 декември 2015
18
8
Малку поскапо од официјалната цена, но кога нема достава директ во нашава земја тоа е.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
47.233
Мислења
977.048
Членови
35.543
Најнов член
Dime19
На врв Дно