1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

OneBip-Плаќање преку мобилен телефон!

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од ProNoob, 2 Февруари 2011.

 1. ProNoob

  ProNoob
  Intern

  392
  13
  1 oктомври 2010
  Многумина знаат дека сега може да се плаќа преку мобилен,но тоа не е достапно во оваа држава... Ме интересира дали има шанси да се воведе ова во нашава мала државичка , бидејќи неможам да си купам нешто преку Пејпал,а преку мобилен,ќе можам... Затоа,бидејќи имам потреба,затоа прашувам :)
   
 2. pilch@rd

  [email protected]
  Gaining Experience

  1,338
  131
  22 Август 2009
  Нели ти е подобро да си платиш со платежна картичка? Колку што знам никој одд операторите не нуди купување на производи од paypal или било кој сервис за продажба на работи преку интернет.
   
 3. ProNoob

  ProNoob
  Intern

  392
  13
  1 oктомври 2010
  Него ова што сакам да го купам, исклучително се купува преку пејпал или онебип.. Да бидам поискрен се работи за “Хак“ за игричка .. 10$ се во прашање ..
   
 4. pilch@rd

  [email protected]
  Gaining Experience

  1,338
  131
  22 Август 2009
  OneBip е сервис на ОНЕ што овозможува плаќање на интернет со помош на твојата сметка за мобилен телефон така, или грешам?
   
 5. ProNoob

  ProNoob
  Intern

  392
  13
  1 oктомври 2010
  http://onebip.com/
   

Сподели

Вчитување...