1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

One со нови пакети

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од filipvselena, 29 ноември 2013.

 1. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,794
  75
  7 Април 2007
  Fix/Net/TV Promo

  Одберете совршен пакет за вашиот дом, со три услуги и само една претплата. ONE ви нуди промотивен пакет Fix/Net/TV Promo со кој добивате:
  • фиксна линија со неограничени разговори кон сите мобилни и фиксни броеви на ONE
  • неограничен интернет со супер брзина до 10 Мbps
  • најпопуларната дигитална телевизија BoomTV со 2 бесплатни уреди
  • лаптоп за 0 денари
  • бесплатен Wi-Fi рутер за безжична интернет конекција
  Плус, бесплатно можете да го префрлите вашиот постоечки фиксен број во мрежата на ОNE.
  Понудата со лаптопот е промотивна и достапна со договор на само 24 месеци. Понудата е достапна за сите приватни и бизнис корисници.
  Целосната понуда на лаптопи погледнете ја тука.

  http://one.mk/promotivni_paketi.html
   
  На prichina му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,518
  14 Мај 2008
  Машко
  Абе тепаат кој нејќе.
   
 3. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,364
  7,345
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Ова е тотално нејасно. Настрана супер брзините (и upload до 1 megabit), кога кликаш на лаптопите од понудата се спомнува некаква претплата покрај пакетот со 3 услуги од тел/инт/тв.

  Значи плаќаш пакетот Fix/Net/TV Promо од 999 денари месечно, плус плаќаш рата од 779 ден. (за DELL 3521) и добиваш лаптоп за 0 денари и обврска од 2 години? Живели, дај од тоа нафтата уште по една. Алал математика.

  [​IMG]
   
  shifty, prichina и на krema им се допаѓа ова.
 4. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,810
  5,012
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  повици кон фиксни национални мрежи - 1,2 ден/мин
  повици кон мобилни национални мрежи - 10,9 ден/мин

  - Дали ова се стандардни цени за повици или овие се со попус као генерално у пакетов ?

  - а, океј scratch that, глеам важи и за тоа дали ќе се фиксаш или не, таа е цената, со тоа што ако се фиксаш добиваш бесплатни кон one мрежа, а ја неам ниту еден од фамилија или пријатели/ки што се на One. Не ми ни треба да се фиксам...ај утре ќе мигрирам, ми се свиѓа дека е 10mbit и дека не е со фер користење туку е неограничен вистински. Алелуја им текна...
   
 5. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,810
  5,012
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Него, не знам зашо WADSL - ов им е толку тиња? Што рутер даваат ? Или ова е одоној антенскиот , што ти даваат 2 и пол метра антена надвор што ја ставаш ?

  - Понудата на лап топи им е тиња
   
 6. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,518
  14 Мај 2008
  Машко
  Тоа се лаптопи кои во продавница се продаваат за 13-14000 денари, а според речуницата на ARMac, One ќе ти ги наплати 19000 за 2 години. Машала камата.

  T-Home барем имаат камата помала од банка кога купуваш нешто на сметка.....
   
 7. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,408
  27,100
  4 Септември 2008
  • неограничен интернет со супер брзина до 10 Мbps

  facepalmzzzp11.gif
   
  TATA_MATA, malimali, Sukhoi и на уште 1 им се допаѓа ова.
 8. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,810
  5,012
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
 9. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,206
  785
  8 Мај 2010
  Машко
  Кога сме кај втората точка (знам сите пишавте погоре).
  Исто така брзините се за download. За уплоад важат оние ДО 1Mbps кои се пишани во фус нотата.:)
  [​IMG]
   
 10. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,649
  2,654
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Понудава не е грабеж „воопшто“
   
 11. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,315
  20 Февруари 2011
  Машко
  Aiii sto napravile za isti pari pokacile 4mb/ps

  Standart 6mb/ps 400gb Tv + fix / 1.000 Denari
  Nova 10mb/ps 400 + 1000gb Tv + fix 1.000 Denari

  Da im se mocam na tie 1.000gb + namesto da pokacat brxina vidi gi sto pravat...
   
 12. bobmkd

  bobmkd
  Gaining Experience

  361
  190
  18 ноември 2008
  Машко

  Немаат како да покачат брзина кога ги изнајмуваат бакарните парици од Мак. Телеком. На бакар максимум е 12Мб/сек и тоа само ако е одлична парицата и блиску до централа.
  Мене се уште не ми е јасно како се обидуваат да егзистираат на овој пазар без оптика? и со овој тиња бум тв?
   
  На olikomerc и uwemi им се допаѓа ова.
 13. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,810
  5,012
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Може да ми каже некој дали wireless рутерчињава што ги даваат се океј ?
   
 14. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,315
  20 Февруари 2011
  Машко
  Nesto vo rang na Tp-Link 740N se, taka da dobri se za doma. :)
   
 15. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,810
  5,012
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Еј, откачени се one жими се....се јавив во информации, велам: Добар ден, ја разгледав промотивната понуда и сакам да го обновам постоечкиот договор, исто така сакам да земам wireless рутер од понудата.
  - Во ред господине, нема проблем, одете во било кој од салоните со опремата, ќе ви ги обноват договорот
  По саат време, одам до салонот на One, и велам на девојчето: Добар ден, се јавив предмалку на информации, за да го обновам договорот, ми рекоа да дојдам во еден одвашите салони и ќе завршиме работа...
  - Господине, јас тука имам некој стари податоци од вас за договор, 2-3 години (ги глеа предходните договори...) ,а гледам до 4ти јануар 2014 ви е договорот, јас морам да пратам меил, за одобрение, се извинувам, штом добијам одговор ќе ви се јавам да дојдете да си ја земете новата опрема (wireless рутерот) и да го обновите договорот.....
  Океј викам. Доаѓам дома, се јавувам повторно на информации, им велам: Пред извесно време се јавив дека сакам да го обновам постоечкиот договор со новата промотивна понуда...
  - И што ви рекоа господине? Јас: Во салонот ми рекоа дека треба да прати меил за да добие одговор.
  - Па да господине, тие работи одат на друго место за одобрение.
  Јас: Па, зошто не ми рековте предходно, отидов сосе опрема и се вратив со опремата назад дома, ме разбирате?
  - Да, господине ве разбираме.
  Јас: Дали може некако да се убрза процесор.
  - Па, штом добијам одговор овде, ќе проверам и ќе ве известам по телефон......
  Јас: Добро, фала, пријатно..
  - Фала господине, пријатно, се најубаво, пријатен ден...

  (крај на приказната)

  [​IMG]
  (мора gif-ов, епик е :D)
   
  На Speedy, psyside, bobmkd и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...