• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

One Plus One

Кој смартфон би го купиле:


  • Вкупно гласале
    32
  • Анкетата е затворена .

NanoCell

Gaining Experience
10 октомври 2011
355
405
Провери која цена би ти ја дале од тука. Јас имам нарачано пар патики кои беа на огромен попуст и цената со испорака ми беше пониска од цената во нашиве продавници.
 

Majestic

Gaining Experience
25 јули 2008
126
122
Битола
Да се надоврзам на мојот пост од вторникот, денес добив 2 покани за OnePlus One за 65GB (црниот) модел, и се важечки за следните 2 дена:
upload_2015-2-12_9-43-43.png
Кој е запознат со телефонот и на кој принцип може да се порача, океј.
Тој што не е, може многу брзо да се запознае со неговите карактеристики, како и често поставуваните прашања околу плаќање, порачка и сл. оттука.
Ако нешто можам да помогнам лично, слободно пишете.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #79

viksa86

On your way to fame
22 април 2011
838
786
Ако успееш да го земеш одличен телефон, го користам веќе 6 месеци одличен е.
 

nicky3

Intern
4 јануари 2015
8
10
Го чекам да пристигне за некој ден,
па ке видиме, јас мислам дека за тие
пари е одлична опција.
 

nicky3

Intern
4 јануари 2015
8
10
Стигна ова чудово, ама гледам треба
сам да сетирам АПН, да не ги има некој
податоците за ВИП АПН кои се, за да го
наместам ?

Фала ви однапред
 

tomaso

Practice makes perfect
25 јануари 2008
1,041
1,563
Битола
tomaso's setup  
Processor & Cooler
Intel® Pentium® Processor G4560 + Thermaltake Frio Fanless
Motherboard
Gigabyte GA Z270 Gaming K3
Storage
Samsung 970 EVO 250GB - NVMe + TOSHIBA 2TB + TOSHIBA 1TB
PSU
Deepcool DA500M
RAM
8GB DDR4 2400MHz Geil CL17
Video card
Nvidia GeForce GT 720
Case
CoolerMaster MasterBox Q500L
Mouse
CM Storm Alcor + SteelSeries QcK+
Keyboard
Logitech Wave K350
Audio
Asus Essense STX II + AKG K702 + Denon DRA-F107DAB+Denon DCD-F107+McGrey BSS265, Audioquest Dragonfly Black 1.5 + Sony MDR-EX450APH
Monitor
LG 24MP55HQ-P IPS
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Decki da ne ima nekoj futrola slucajno za telefonot.Sakam da kupam ama ne mi se ceka mesec da poracuvam od kaj kinezite.
 

DrMos

Gaining Experience
19 септември 2009
285
52
Ако го купам телефонов, 4G ќе работи на него?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,741
Мислења
856,545
Членови
29,744
Најнов член
itisoktodance
На врв Дно