1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

ONE корисници искуства

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од shifty, 20 Април 2014.

1. Sephiroth

Sephiroth
    Баниран/a

3,492
    2,518
    14 Мај 2008
    Машко
    Стварно, што се случи со мобилната мрежа на One? Веќе втор месец приметувам дека квалитетот на разговорите не е како што треба и од време на време ми варираат цртките на мрежата на телефонот. Моите се жалат дека биле недостапни бидејќи мрежата им паѓала скроз.....

2. Master_Boy

Master_Boy
    Баниран/a

427
    216
    28 Април 2013
    Машко
    Компјутерски сервисер, гтафички дизајнер.
    Што знам, јас сум пре пре задоволен од нивните услуги, јесте некогаш излага по некое проглемче, но се решава одма, со стабилноста на интернетот, немам никаков проблем, супер си е, 12 мега, си ги шиба за мерак.

Еве веке 3 та година, никаков проблем немало( т.е да имам генерално со месеци проблем се нема така десено, се случувало по 1 мах 2 дена )

Можам комотно да кажам, за понудата и за цената што ја има понудата се СУПЕР, ги згазија т-хоме, и вип.

Иначе не велам не, секој си има проблем со некој оператор, до душа многу ги зезаат од т-хоме, пошто тие му даваат линии, еве на пример имаше кај мене таков проблем, ме зезаа со линијата, демек ми подржувала линиата, максимум, 6 мега, и дека не можело да се испорача поголема брзина, напраја шо напраја баткиве од ОНЕ, ми пратија екипа дома и сл, и на крајот испадна дека линијата ми поддржува над 20 мега.

П.с порано имав од т-хоме интернет, мизерни 6 мегабити, 20/30 гб интернет трансвер, стабилност ИЧ!, не реални сметки... со душа чекав да го раскинам договорот.

Иначе во ОНЕ вкупно плаќам, 1500 за нет, 3 боом и фиксен со неограничени кон сите фих мрежи, 1 моб, со неограничени разговори кон сите ОНЕ и 500 бесплатни кон др мрежи 500смс/ммс 3 гб интернет за 399 денари, и уште еден моб за 199 со 1000 бесплатни кон оне и 50 кон др мрежи, 50 смс/ммс.

Плус мрежата е супер, бев еднаш во с.Брезово и имам 3 телефони во мене, оне, вип и т-мобиле, ај погодете кој телл фаќаше мрежа со 4 цртички??
    Се знај ОНЕ, другите абер немаа од мрежа.

3. FLEGMA

FLEGMA
    Epic

8,457
    12,630
    2 Август 2012
    Машко
    Цртките во село Брезово не се репер за квалитет на мрежа.

На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
  4. filipvselena

filipvselena
    Gaining Experience

2,794
    75
    7 Април 2007

Надградба на станиците и подготовка за 4Г. Затоа имаше краткотрајни испади во мрежата но во ни еден момент не било како на ВИП. Ќе стартува за најкасно 1-1.5 месец. Инаку што се однесува за квалитет јас сум презадоволен. За 400 денари неограничени разговори и 1ГБ нет мене ми е одлично.ВИП сега се обидува со слични понуди да направи нешто меѓутоа џабе затоа што премногу корисници се разочараа од нивниот однос. Т-Мобиле секогаш ќе има најдобра покриеност и се но затоа погледнете им ја вредноста на компанијата едноставно тоне со загуби. Се држат со принципиелност и високи цени и гајле им е. Впрочен Т-Мобиле е државен оператор цела артилерија од државата е со нив и гајле им е за обичните корисници. Оне ги растурија со новите понуди. Е сега 3Г нема покривање како ВИП и Т-Мобиле но таму кај има стварно е брз. На Вип сигнал има брзина нема.За квалитет на разговор несакам да зборам..А што читам коментари за крадење...стварно незнам како ве покрале нема смисла.Наскоро со 4Г се ќе се смени веќе има пробно пуштено во неколку места по Македонија и од тоа што сум видел... мммм

На Sephiroth му/ѝ се допаѓа ова.
  5. pipelin

pipelin
    On your way to fame

1,202
    781
    8 Мај 2010
    Машко
    Си пичиме на “втора линија“, јер имаат некои проблеми...

На stefan_v му/ѝ се допаѓа ова.
  6. DrMTR

DrMTR
    Guru

6,300
    6,427
    27 Март 2014
    Катастрофа интернет.. Значи го покажаа она што го мислев за нив како оператор, посебно за интернет НЕ !

7. sasemkd

sasemkd
    Intern

211
    39
    24 Јануари 2010
    da prasam nekoj sto e na one
    dali mu se otvoreni portite:
    potocno treba da otvoram port na tcp za dreambox ama kazuva deka se zatvoreni portite.

8. STEFF

STEFF
    Unstoppable

1,386
    2,161
    4 Јули 2013
    А со мобилна телефонија како стојат ??? покриеност; брзина на нет; прочитав негде ке воведувале 4Г за некој месец

9. DrMTR

DrMTR
    Guru

6,300
    6,427
    27 Март 2014
    Знае некој каков е интернетот на Џабест, т.е на ОНЕ на мобилен ? Добар е, има брзина, или нешо во стилот на ВИП ? Може некој Џабестер да сподели еден SpeedTest од мобилниот 3Г да видам како врви ? :D

10. despotovikj

despotovikj
    On your way to fame

1,039
    504
    7 Март 2014
    Машко
    Додека користев џабест интернет имаше солидна брзина, за фб,вибер,инстаграм,ѕоутубе,топ, тоа беше пред 8-9 месеци сеа незнам како е

11. despotovikj

despotovikj
    On your way to fame

1,039
    504
    7 Март 2014
    Машко
    и сега е одличен :D

12. Trajkou2

Trajkou2
    Intern

59
    35
    18 Март 2014
    Машко
    Јас го имам овој пакет од ОНЕ и сум презадоволен , вкупно плаќам, 1500 за нет, 3 боом и фиксен со неограничени кон сите фих мрежи, 1 моб, со неограничени разговори кон сите ОНЕ и 500 бесплатни кон др мрежи 500смс/ммс 3 гб интернет за 399 денари, и уште еден моб за 199 со 1000 бесплатни кон оне и 50 кон др мрежи, 50 смс/ммс.

На despotovikj му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
  1. Locutus
    Одговори:
    4
    Прегледи:
    1,359
  2. psybaron
    Одговори:
    6
    Прегледи:
    1,048