1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

ONE корисници искуства

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од shifty, 20 Април 2014.

 1. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,518
  14 Мај 2008
  Машко
  Стварно, што се случи со мобилната мрежа на One? Веќе втор месец приметувам дека квалитетот на разговорите не е како што треба и од време на време ми варираат цртките на мрежата на телефонот. Моите се жалат дека биле недостапни бидејќи мрежата им паѓала скроз.....
   
 2. Master_Boy

  Master_Boy
  Баниран/a

  427
  216
  28 Април 2013
  Машко
  Компјутерски сервисер, гтафички дизајнер.
  Што знам, јас сум пре пре задоволен од нивните услуги, јесте некогаш излага по некое проглемче, но се решава одма, со стабилноста на интернетот, немам никаков проблем, супер си е, 12 мега, си ги шиба за мерак.

  Еве веке 3 та година, никаков проблем немало( т.е да имам генерално со месеци проблем се нема така десено, се случувало по 1 мах 2 дена )

  Можам комотно да кажам, за понудата и за цената што ја има понудата се СУПЕР, ги згазија т-хоме, и вип.

  Иначе не велам не, секој си има проблем со некој оператор, до душа многу ги зезаат од т-хоме, пошто тие му даваат линии, еве на пример имаше кај мене таков проблем, ме зезаа со линијата, демек ми подржувала линиата, максимум, 6 мега, и дека не можело да се испорача поголема брзина, напраја шо напраја баткиве од ОНЕ, ми пратија екипа дома и сл, и на крајот испадна дека линијата ми поддржува над 20 мега.

  П.с порано имав од т-хоме интернет, мизерни 6 мегабити, 20/30 гб интернет трансвер, стабилност ИЧ!, не реални сметки... со душа чекав да го раскинам договорот.

  Иначе во ОНЕ вкупно плаќам, 1500 за нет, 3 боом и фиксен со неограничени кон сите фих мрежи, 1 моб, со неограничени разговори кон сите ОНЕ и 500 бесплатни кон др мрежи 500смс/ммс 3 гб интернет за 399 денари, и уште еден моб за 199 со 1000 бесплатни кон оне и 50 кон др мрежи, 50 смс/ммс.

  Плус мрежата е супер, бев еднаш во с.Брезово и имам 3 телефони во мене, оне, вип и т-мобиле, ај погодете кој телл фаќаше мрежа со 4 цртички??
  Се знај ОНЕ, другите абер немаа од мрежа.
   
 3. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,457
  12,630
  2 Август 2012
  Машко
  Цртките во село Брезово не се репер за квалитет на мрежа.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 4. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,794
  75
  7 Април 2007

  Надградба на станиците и подготовка за 4Г. Затоа имаше краткотрајни испади во мрежата но во ни еден момент не било како на ВИП. Ќе стартува за најкасно 1-1.5 месец. Инаку што се однесува за квалитет јас сум презадоволен. За 400 денари неограничени разговори и 1ГБ нет мене ми е одлично.ВИП сега се обидува со слични понуди да направи нешто меѓутоа џабе затоа што премногу корисници се разочараа од нивниот однос. Т-Мобиле секогаш ќе има најдобра покриеност и се но затоа погледнете им ја вредноста на компанијата едноставно тоне со загуби. Се држат со принципиелност и високи цени и гајле им е. Впрочен Т-Мобиле е државен оператор цела артилерија од државата е со нив и гајле им е за обичните корисници. Оне ги растурија со новите понуди. Е сега 3Г нема покривање како ВИП и Т-Мобиле но таму кај има стварно е брз. На Вип сигнал има брзина нема.За квалитет на разговор несакам да зборам..А што читам коментари за крадење...стварно незнам како ве покрале нема смисла.Наскоро со 4Г се ќе се смени веќе има пробно пуштено во неколку места по Македонија и од тоа што сум видел... мммм
   
  На Sephiroth му/ѝ се допаѓа ова.
 5. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,202
  781
  8 Мај 2010
  Машко
  Си пичиме на “втора линија“, јер имаат некои проблеми...
  [​IMG]
   
  На stefan_v му/ѝ се допаѓа ова.
 6. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,300
  6,427
  27 Март 2014
  Катастрофа интернет.. Значи го покажаа она што го мислев за нив како оператор, посебно за интернет НЕ !
   
 7. sasemkd

  sasemkd
  Intern

  211
  39
  24 Јануари 2010
  da prasam nekoj sto e na one
  dali mu se otvoreni portite:
  potocno treba da otvoram port na tcp za dreambox ama kazuva deka se zatvoreni portite.
   
 8. STEFF

  STEFF
  Unstoppable

  1,386
  2,161
  4 Јули 2013
  А со мобилна телефонија како стојат ??? покриеност; брзина на нет; прочитав негде ке воведувале 4Г за некој месец
   
 9. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,300
  6,427
  27 Март 2014
  Знае некој каков е интернетот на Џабест, т.е на ОНЕ на мобилен ? Добар е, има брзина, или нешо во стилот на ВИП ? Може некој Џабестер да сподели еден SpeedTest од мобилниот 3Г да видам како врви ? :D
   
 10. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,039
  504
  7 Март 2014
  Машко
  Додека користев џабест интернет имаше солидна брзина, за фб,вибер,инстаграм,ѕоутубе,топ, тоа беше пред 8-9 месеци сеа незнам како е
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 11. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,039
  504
  7 Март 2014
  Машко
  и сега е одличен :D
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Trajkou2

  Trajkou2
  Intern

  59
  35
  18 Март 2014
  Машко
  Јас го имам овој пакет од ОНЕ и сум презадоволен , вкупно плаќам, 1500 за нет, 3 боом и фиксен со неограничени кон сите фих мрежи, 1 моб, со неограничени разговори кон сите ОНЕ и 500 бесплатни кон др мрежи 500смс/ммс 3 гб интернет за 399 денари, и уште еден моб за 199 со 1000 бесплатни кон оне и 50 кон др мрежи, 50 смс/ммс.
   
  На despotovikj му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Locutus
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,359
 2. psybaron
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,048
Вчитување...

Сподели

Вчитување...