1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Оне ALLO телефонија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Goran-sk, 17 Август 2010.

 1. Goran-sk

  Goran-sk
  Intern

  33
  0
  23 Јули 2010
  Дали некој од вас пробал да стави друга SIM картичка во фиксен телегон од ОНЕ?
  Кога мислам на друга мислам на при пејд од ОНЕ а не од ВИП или Т-Мобиле.
   
 2. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,601
  5,172
  20 Април 2007
  Машко
  Мислиш на оние Sagem уредите за дома што се користат или како?
   
 3. Goran-sk

  Goran-sk
  Intern

  33
  0
  23 Јули 2010
  па слично ама мојот е ZTE
   
 4. tazeclence

  tazeclence
  Intern

  160
  14
  4 Јануари 2009
  Обично "фиксната" телефонија АЛО АЛО функционира на принцип, да работи во радиус од 500 метри и да е заклучена да работи со сим картички на тој оператор.
  Само мислам и дека не се исплати да ставиш друга сим картичка, поскапо ќе ти дојде мислам така. :))
   
 5. Goran-sk

  Goran-sk
  Intern

  33
  0
  23 Јули 2010
  ама види јас ке ја извадам таа не-активна сим картичка и ке ставам актива од истиот оператор само при пејд, дали може така да работи или ја бара баш таа картичка што ја имал?
   
 6. tazeclence

  tazeclence
  Intern

  160
  14
  4 Јануари 2009

Сподели

Вчитување...