• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Он Нет Solo(или duo)

Статус
Затворена за нови мислења.

Drash

Intern
14 јули 2007
252
3
Може ли да се користи исто корисничко име и да се поврзат 2 различни модема на интернет преку соло пакетите од он нет во исто време?
 

Drash

Intern
14 јули 2007
252
3
На WADSL може да се поврзат двајца со исто корисничко име во исто време од различно canopy а мене ме интересираше дали може и со solo (да биде duo:) да не е solo)
 

Gdsgn

Intern
23 септември 2007
97
21
Драш Он.нет дозволува „делење„ на нивниот интернет, барем колку што сум запознаен, само потребен ти е рутер:)
 

Drash

Intern
14 јули 2007
252
3
pa mislam deka mozes so eden user da se konektiras kolku sakas samo sto ke mu go cicas negoviot limit
Не планирам на никој да му го цицам интернетот.
Драш Он.нет дозволува „делење„ на нивниот интернет, барем колку што сум запознаен, само потребен ти е рутер:)
Раздалеченоста помеѓу двата компјутера е голема за да се користи рутер.
Значи додека не пробам нема да знам :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.153
Мислења
894.624
Членови
31.869
Огласи
334
Најнов член
hikagenius
На врв Дно