• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Он Нет Solo(или duo)

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Drash

Intern
14 јули 2007
252
3
Може ли да се користи исто корисничко име и да се поврзат 2 различни модема на интернет преку соло пакетите од он нет во исто време?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Drash

Intern
14 јули 2007
252
3
На WADSL може да се поврзат двајца со исто корисничко име во исто време од различно canopy а мене ме интересираше дали може и со solo (да биде duo:) да не е solo)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Drash

Intern
14 јули 2007
252
3
инаку мислев да се поврзи на два различни компјутера
 

Gdsgn

Intern
23 септември 2007
97
21
Драш Он.нет дозволува „делење„ на нивниот интернет, барем колку што сум запознаен, само потребен ти е рутер:)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

Drash

Intern
14 јули 2007
252
3
pa mislam deka mozes so eden user da se konektiras kolku sakas samo sto ke mu go cicas negoviot limit
Не планирам на никој да му го цицам интернетот.
Драш Он.нет дозволува „делење„ на нивниот интернет, барем колку што сум запознаен, само потребен ти е рутер:)
Раздалеченоста помеѓу двата компјутера е голема за да се користи рутер.
Значи додека не пробам нема да знам :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,998
Мислења
854,407
Членови
29,630
Најнов член
kiko1337x
На врв Дно