• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

On.Net Solo 15 gb

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
On.Net 15 gb

Би сакал да ве прашам како можам да поделам он.нет пакет, дали ќе можам преку кабел, свич, инаку ќе делам со мојот комшија, куќа до куќа сме.. btw преку антена е мојот пакет, не е преку модем :ermm:
 

staki

Intern
26 јуни 2007
147
3
Малку ти се измешани работиве. Преку антенат он нет имаат WADSL и тој интернет можеш да го поделиш и со switch и со рутер. Ти препорачувам да го поделиш со рутер. А solo им се викаат адсл пакетите што се преку телефонска линија со помош на модем. И нив можеш да ги поделиш со рутер а незнам дали може со switch.
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
ама со кое би ми се фатило поевтино, јас на тоа гледам... tnx
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
на антената има само "сателитска чинија" и тој додаток, мислам дека не е рутер... епа сега... незнам
 

HocusPocus

On your way to fame
3 јули 2007
1.025
634
на антената има само "сателитска чинија" и тој додаток, мислам дека не е рутер... епа сега... незнам

Лелееее, дечко ти не знаеш што е рутер а не да делиш интернет преку рутер :LOL::LOL::LOL:

А поефтина опција ти е со свич ама јас би ти препорачал да си земеш едно рутерче..
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Лелееее, дечко ти не знаеш што е рутер а не да делиш интернет преку рутер :LOL::LOL::LOL:

А поефтина опција ти е со свич ама јас би ти препорачал да си земеш едно рутерче..


хахаха... знам јас добро што е рутер... тој интернет што го имав пред овој беше преку рутер, имам добро помнење, а дали ќе може да се дели преку кабел ?
 

ms.markos

Intern
27 мај 2007
14
0
Брат a ти најубоо да купиш router или swich од некаде за компјутери и да им речеш на тие таму да ти го монтираа ама ќе ти земат некој денар. Ај поздрав и Среќна Нова 2008!
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
размислував и за свич, мислам дека е добро.. има ли некој да ми препорача некој добар свич, а и не многу висока цена :LOL:
 

HocusPocus

On your way to fame
3 јули 2007
1.025
634
на антената има само "сателитска чинија" и тој додаток, мислам дека не е рутер... епа сега... незнам

Тој додаток ти е Canopy антена, убаво мислиш дека не е рутер :bye1:, а сепак си земи едно рутерче од 3500 ден. од Linksis, тој ти е најбоље.
 

staki

Intern
26 јуни 2007
147
3
размислував и за свич, мислам дека е добро.. има ли некој да ми препорача некој добар свич, а и не многу висока цена :LOL:

Штом имаш канопи можеш да користиш switch, бидејки сега за сега ОНнет дозволуваат да им земаш по 2 ip адреси, што не значи дека за секогаш ќе биде така па затоа би ти препорачал да си земеш рутер.

Да не ти испадне после ко една народна поговорка:
Сиромавиот два пати плаќа :))
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
hahahahaha.... fala na preporakata..
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.148
Мислења
891.576
Членови
31.491
Огласи
25
Најнов член
Aleksandarst55
На врв Дно