• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

on.net server ????

  • Ја почнал/а темата
  • #1

DaciSS

Gaining Experience
3 јануари 2008
949
288
San Francisco
www.linkedin.com
edno drugarce mi spomna deka nekoe negovo drugarce imalo wadsl i poso cesto nemal internet se javil na tehnicka poddrska i tie od tamu mu rekle da ide na stranata so internet uslugite na on.net i da si smenel nekoj server od tamu?

drugarceto ne e bas dobro upateno u IT pa nekako tapa mi objasni. Dali znae nekoj dali stvarno ima nekoja lista na serveri i mozelo da se menjaat??
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Mozebi mu rekle da go smene DNS serverot vo setinzite. DNS serverite na OnNet se:
85.30.126.1
217.16.69.3

Mozebi treba da gi smene vo NetWork Connections ovie dva za da ima internet
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,727
Мислења
856,116
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно