• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

on line скенирање на цел компјутер

23 јули 2007
338
8
На компјутерот сакав да симнам serial number за Nero 8 и закачив некој тројанец, кој никако не можам да го избришам од компјутерот, а не ми дава ниту да инсталирам некоја нова антивирусна програма. Дали некој знае како да го најдам и избришам тројанецот on line затоа што се уште можам да влезам на интернет. Мислам дека беше нешто како Trojan dealer.yz.1. Инаку тројанецот ми го блокира целиот компјутер и целосно ми ги крие иконите па не можам никаде да влезам.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Рестартирај го компјутерот и стартовај го во Safe Mode. Пробај од таму да го избришеш, таму треба да ти дозволи да инсталираш нова програма.
Исто така побарај го преку RUN, исклучи го од таму и побарај го рачно да го најдеш и избришеш.
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
899
74
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Оди во Start->Run->напиши msconfig->оди во табот startup и исклучи го да не се стартува со стартувањето на компјутерот и потоа пробај да го избришеш или како што кажа Taurus прабај преку safe mode.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Ај пробај скенирај го од тука.

NOTE: The online virus scanner will not remove the malware from your machine if it finds it - installing our software is required to do this. You can try our antivirus software (full product) for FREE by downloading and installing a free trial, or you can purchase our products in the estore.

Во секој случај ќе мора да го спушти.
а не ми дава ниту да инсталирам некоја нова антивирусна програма.
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Чекор 1
Рестартирај го компјутерот и стартовај го во Safe Mode.

Чекор 2
Оди во Start->Run->напиши msconfig->оди во табот startup и исклучи го да не се стартува со стартувањето на компјутерот и потоа пробај да го избришеш
Чекор 3
Немаш тројан сега, стави антивирус и скенирај
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.663
Мислења
889.227
Членови
31.504
Огласи
34
Најнов член
formula-1
На врв Дно