• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

OmniCreative бара графички дизајнер

  • Ја почнал/а темата
  • #1

OmniCreative

Intern
12 ноември 2008
2
0
Omni Creative - студио за визуелни комуникации е во потрага по особено креативни личности за работа на следнава позиција:

Графички дизајнер
- Минимум 1 година работно искуство во областа на графичкиот дизајн;
- Одлично познавање на Adobe Illustrator, Adobe Photoshop и Adobe InDesign;
- Oсновно познавање на Macromedia Flash и HTML се смета за предност.

Сите заинтересирани кандидати потребно е да испратат CV и примероци од својата работа на: [email protected].

www.omnicreative.com.mk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,736
Мислења
863,580
Членови
30,071
Најнов член
Aleksandar Kostovski
На врв Дно