• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Омилено интернет радио ?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Дали имате некое онилено интернет радио ? Јас порано слушав андергроунд радија со електронска музика на интернет но во последно време послабо ...

еве едно интересно интернет радио за вебмастери
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Било да е класично или интернет радио јас секогаш кај и да сум ако сум во можност да слушам радио, тогаш сигурно би го слушал Антена 5. Според мене најдоброто радио во Македонија. Едно од ретките радиа во Макдеонија кое не се занимава со политика. Ги следат најновите музички трендови, информации од шоубизнисот, вести од Македонија и светот и сл. :bravo::bravo:
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Интернет радио не слушам, меѓутоа имам SkyStar2 и најомилен ими се италијанските радија а посебно Discoradio.
 

iAlien

Intern
14 јануари 2008
5
1
Одприлика за 1 месец ќе има стрим на on.net.mk (ќе стои кај што стојат и останатите стримови и веројатно ќе се вика electronic) каде што ќе идат миксови на наши dj-и и продуценти како Роботек, Душко Јаневски, Мирко Попов и други.. такада кога ќе проработи ќе објавам тука ;)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,763
Мислења
850,112
Членови
29,466
Најнов член
ninobass
На врв Дно