• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Омилени WordPress plugin-ови

  • Ја почнал/а темата
  • #1

^Predator

Intern
12 март 2008
293
18
Темата ја отварам за да видам кои плагинови најчесто ги користите на вашите wordpress страни, и ако може кратко објаснување околу функијата што ја вршат. Да го скршам мразот.

Branded Login Screen - Овозможува лесно менување на sajt.com/wp-admin изгледот.

CForms - Овозможува лесно креирање на секакви контак форм табели, а и содржи убава заштита од спам пораки.:slow:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,018
Мислења
854,672
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно