1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Омилени Мислења beta и debug-инг

Дискусија во форумот 'IT.mk известувања' започната од Fatal1ty_, 6 Декември 2015.

 1. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,296
  24,792
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Почитувани членови,
  Пуштен е во употреба нов add-on со кој ќе можетете брзо и лесно да си зачувуват омилени мислења и истите секогаш да ви бидат при „рака“ без притоа да ги барате и да се мислите во која тема беа, од кого беа и пред колку време.

  1. Едноставно во менито ќе ви се појави линк „Омилени мислења“ во кој ќе можете да ги пребарувате и менаџирате вашите омилени мислења.
  6.jpg

  2.jpg


  2. Во долниот дел на секој пост ќе се појави „срценце“ кое служи за зачувување на постот во омилени.
  1.jpg
  3. Со клик на него ќе ви се отвори popup во кој можете а и не морате да внесете опис по желба зашто го зачувувате мислењто (п.р Корисно, Ми треба и.с.л)
  3.jpg

  4. На линкот прикажан во (слика 1) ќе ви се појават сите ваши омилени мислења со опција да го измените описот или да го избришете.
  5.jpg
  5. Мислењата кои ви се поставени како омилени се со „полно срце“
  4.jpg
  Со повторен клик на него можете исто така да го тргнете постот од омилени.

  Она што ми треба од вас како крајни корисници е да ми дадете фидбек и да пријавувате багови за да го испегламе и напраиме пријателски за користење.

  Ви стојам на располагање за сите прашања.

  Со почит,
  IT.COM.MK Team.

  ______________________________________________________

  TO-DO List
  1. Да се смени иконата со (.) (.).
  2. Server error.
  3. Bug во запишување во база.
   
  Последна промена: 7 Декември 2015
  На Noumenon, GreenRoot, 7n00dle7 и уште 24 други им се допаѓа ова.
 2. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,191
  3,496
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Добра опција, браво. Срценце :)
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 3. tomaso

  tomaso
  Practice makes perfect

  1,064
  1,565
  25 Јануари 2008
  Машко
  Љубов на форумот малце .
  Се смилува фаталниот а :)
   
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,296
  24,792
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  За од секоgаш сум бил за љубав и сите перверзии што следат со неа ;)
   
  На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.
 5. emet_

  emet_
  Гостин

  ми се допаѓа кога зборовите се заменуваат со симболи. денес луѓето се помалку сакаат да читаат особено на монитор така да срцето многу добро легна. ;)

  само напред со идеите! :)
   
 6. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,821
  2,665
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Епа јас искрено се згрозив кога го видов "срценцето" :sick:
  Опцијата е супер, но иконата треба да биде ѕвездичка, како favorites
   
  На bokiscout му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,589
  6,454
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Имав една чавка шо ме викаше срценце, срце да ја изеде :) него дај стави и кај нас обичните смртници по едно копче за измени, избриши и IP, онака гледано од кориснички аспект, супер би било :rolleyes:
  Шала настрана ептен ми се свиѓа што "реновирате" и тоа на добар начин. На многу форуми не гледам промени на подобро. Супер си е срценцето, а и идејата :)
   
 8. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,296
  24,792
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  :cry::cry: А баш сакав да се сакаме
   
 9. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,821
  2,665
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Озбилно, боде очи, нигде на форумов немаш сличен елемент, се осеќам како да сум на "Фемина" :cry:
   
 10. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,296
  24,792
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
 11. emet_

  emet_
  Гостин

  па и на twitter има срце и повторно не е фемина. :)
   
 12. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,296
  24,792
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  и на instagram, и на instagram!!!
   
  На emet_ му/ѝ се допаѓа ова.
 13. emet_

  emet_
  Гостин

  ако веќе ставате ѕвезда тогаш барем ставете ја "death star". :D
  таман доаѓа премиера за 12 дена.
  ем е технолошки најсовршената станица! :p
   
 14. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,821
  2,665
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Ма дајте каков Твитер, тоа е све мејнстрим булшит, мислам дека на форумов сме претежно посериозни момци, не личи да се бафтаме со срценца :offended:.
  Не му личи едноставно, јас кога би ставал би ставил ѕвезда, толку, тоа е мојот фидбек.
  Инаку опцијата како опција е чиста 5-ка :)
   
 15. gokica

  gokica
  Модератор

  8,391
  10,199
  13 Јуни 2009
  Одлично. Благодарност до Калчо за трудот вложен во исполнување на желбите на членовите. Навистина handy опција која многу фалеше.
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 16. krema

  krema
  Professor

  8,985
  8,738
  24 Јуни 2009
  Машко
  Супер @Fatal1ty_ ,
  колку ли пати со саати сум барал некоја тема каде што имало информации кои што ми требат a search енџинот не работи како што треба.
  Ова е ептен добра идеја за поздравување и че ја користам секако.
   
  На Nikola Sone и tomaso им се допаѓа ова.
 17. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,300
  2,584
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Супер oпцијa, брaвo!
   
 18. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,821
  2,665
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Една ситница што ја забележав:

  2015-12-09.png
   
 19. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,296
  24,792
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  You mean: Мислењето е додадено во омилени е боље?
   
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
 20. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,687
  3,015
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  уууу сеа ќе си се срцкаме ахахахах :D
   
 21. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,821
  2,665
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Па не, не мислев на тоа, мислев на печатната грешка "додеден".

  Иначе да, сега кога веќе спомна и тоа има логика - "мислењето", дека нели горе е "Омилени мислења".
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Majestic

  Majestic
  Gaining Experience

  126
  120
  25 Јули 2008
  Машко
  Топ идеја @Fatal1ty_ , одлично имплементирана и многу функционална.
  Барем што се однесува на овој форум, ќе стани минато bookmark-ирањето на секој единствен пост кој ти се допаѓа/ти е корисен.

  Додавањето на ѕвесдичката беше правилен избор за оваа опција. Ако сакаме срценце, тогаш тоа треба да биде на местото на оваа like иконатата. :)
   
 23. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,296
  24,792
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Идеата беше на @Taurus јас само ја рализирав. ;)
   
  На Taurus му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Nikola Sone

  Nikola Sone
  Practice makes perfect

  1,236
  1,350
  31 Јануари 2014
  Машко
  ќути, за електронскиве цигари особено во ерата пред индексот, колку сум се нервирал ќе си речам памти ова за наредна нарачка и за два дена ќе се изгуби у тие катаљардата страни на темата :offended:
  иако имам некои забелешки, поздрав и благодарност до сите кои учествуваат и придонесуваат за иницијативава што се покрена околу форумот и неговото одржување
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...