• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Омилена ТВ програма

Omilena TV programa


  • Вкупно гласале
    57
  • Анкетата е затворена .
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Ajde da vidam sto gledate na TV ,Koi vi se omileni emisii i dr.
Mene omilena TV programa mi e A1.
A omilena emisija mi e ENTER i eden pozdrav do niv.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,453
1,243
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
ТВМ Охрид - Star Trek
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Ако веќе разговараме за странските телевизии тогаш National Geograpic и Discovery channel се закон. Доколку не гледам не која од нашите телевизии тогаш сигурно ја гледам едната од овие 2 телевизии.
 
30 август 2007
36
1
А1 некако во однос на забавната и информативната програма мислам дека заслужува да води во изборот. Телма, во последно време е програма која почесто ја вртам пошто многу често ми се случило да зачекам некое интересно филмче "non commercial"....И плус тоа, по долго време на националните телевизии (ако не и прва) го даде Star Trek:Enterprize..
 

DaDog

Intern
10 ноември 2007
39
1
Доколку разговараме само за Македонските тогаш А1 и Канал 5 а може и Телма, иначе често гледам Нова ТВ и Хрватска 1.

А општо најзакон телевизии кој најмногу ги гледам се Discovery Science, Discovery Chanel и Cartoon Network :p
 
  • Ја почнал/а темата
  • #11

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Spored anketata gledam deka
A1 e na 1 mesto.
Kanal 5 e na 2 mesto.
Telma e na 3 mesto.
Sitel e na 4 mesto.
I si pretpostavuvad deka ke bide taka!
 

Jaia^^

Intern
22 април 2007
146
2
A ako veke zboruvame za programata na odredena televizija najmnogu mi se svidja Zevzekmanija na Kanal 5 i tolku (za ovaa TV) :)) Navistina kreativna emisija i sekogas na pozitiven nacin gi ismejuva negativnite raboti. I jas retko gi gledam nasite TV programi...
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
А1 и Канал5

Омилена емисија ми е Late Nigh Show со Миленко Неделковски само многу ретко сум во можност да ја гледам...
 

NoLander

Intern
11 ноември 2007
216
15
Ако може нашите да се кажат телевизии ок! Ма не ги гледам само политка и политка
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,809
82
Од нашите канали највише гледам А1 и Канал 5,од хрватските Нова и ХРТ а од странските Национална географија и сите останати програми со едукативна содржина
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
А1 од вечерва ја збогатува програмата со Милионер после подолго време. Добар потег.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,678
Мислења
862,172
Членови
30,037
Најнов член
miki11
На врв Дно