• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ограничување предлог

  • Ја почнал/а темата
  • #1

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
Sakam da go ogranicam bratmi da sedi samo 1 saat na kompjuterot
Znaci koga ke si dojde od skolo da go startuva odbrojuvanjeto da pocne i poslem 60 min kompjuterot da se iskluci i poslem toa da ne moze da go startuva.
Dale e to mozno?
JAs napraviv da se iskluci vo 15:00 , no potoa toj pak moze da go startuva znaci celta ne mi e postignata( toa go pravam za da ne go pominuva celiot den pred kompjuter zato so jas sum 2 smena toj prva i samo kanter kca hahahhah)
Ajde so ke kazete vie.
Pozdrav..................................:bravo:
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
потоа да не може да се уклучи не знам дали е можно
но да седи само 60 мин е лесно

во стартуп ке ставиш нов процес кој ке се стартува откако ке се стартува windows

shutdown -s -t 3600
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
893
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
После тоа административен пасворд и не ќе може да влезе.:)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,972
Мислења
853,904
Членови
29,621
Најнов член
unnamed192
На врв Дно