1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Огласи во Нови мислења

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии / забелешки / проблеми' започната од gOJDO, 16 Март 2018.

Огласи во нови мислења?

 1. Да се листаат во нови мислења

 2. Да НЕ се листаат во нови мислења

 3. Да се филтрираат по желба на корисникот

Резултатите ќе бидат видливи по гласање.
 1. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,764
  7,221
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Не лажи, мрза си :oh::kiss:
   
 2. HocusPocus

  HocusPocus
  On your way to fame

  1,017
  635
  3 Јули 2007
  Имплементирано е нешто од ова?

  Не ми се појавуваат огласи во нови мислења.
   
 3. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,916
  26,298
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  ДА тргнати од sidebar привремено додека да најдеме решение.
   
  На Jovan2389 и JasSum им се допаѓа ова.
 4. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,158
  6 Декември 2016
  Машко
  Очаен потег.
   
  На Викса му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,764
  7,221
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Зашто очаен?
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Викса

  Викса
  On your way to fame

  519
  629
  12 Март 2011
  Машко
  Можеби е подобро од страна да се стави "Последни огласи" под веќе постоечките "Нови мислења" и "Последни теми" и да може да се минимизира/максимизира со копче +/-
   
  На STEFF, Psycore, Boldozer и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. mrmarko4fun

  mrmarko4fun
  Gaining Experience

  134
  94
  26 Јули 2017
  Машко
  студент
  Ова да и по дифолт Нови огласи да бидат максимизирани, на кого му сметаат да ги минимизира со +/- опција која ке остане така се додека корисникот не се одлучи да ја врати на старо, а не да мора да ги минимизира секој пат.
   
  На Psycore му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ile bocev

  Ile bocev
  Gaining Experience

  274
  202
  15 ноември 2015
  Машко
  Сметам дека треба да се направи по избор на членот дали сака или несака да ги гледа огласите во нови мислења и sidebar.
  изборот треба да биде на членовите. Има луѓе што сакаат и што несакаат да се замараат.
  Јас на пример многу ретко продавам. Дали еден-два огласи имам максимум, но сум купил неколку пати од членови.

  Без навреди но сметам дека ако не се видливи огласите, голем број од членовите ќе почнат пополека да си одат. А форумот сметам дека треба да се подобри и со нови содржини како посебна тема за трикови, интересни програми итн и тие да бидат видливи најгоре. Знам дека и сега ги има тие теми, но не се најгоре како важни поставени, и ретко се дополнуваат.

  Интересни и бомбастични работи треба да бидат новини со кои ќе се дополни содржината на форумот. Така ќе се зголеми посетеноста на форумов. Инаку ништо.
   
  На shifty му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,764
  7,221
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Уште поубаво, среќен им пат.
   
  На smole, Boldozer, Costigan_Jr и уште 10 други им се допаѓа ова.
 10. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,894
  1,472
  10 Август 2010
  Машко
  Тие што се бунат и бараат да има филтер на форуми е пред се заради ова:
  (изброј колку теми има во "Продавам")
  ss.png
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,107
  3,262
  2 Септември 2012
  Машко
  Тие што се "против" огласи највеќе зјапаат во нив.
  Тоа е како забрането овошје, најслаткото. :)
   
  На cele_x му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,676
  4,124
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  А шу прајме со тие што се зачлениле на форумов заради мака со напојувања , плоча , рамче и ујрдум фатиле после откако ке го решиме нивниот проблем ? Еден куп такви теми во нови мислења се натрупани. Треба ли и нив да ги филтрираме ? П.С форумов не е сервис туку форум за технолошки достигнувања. А и имаме тука квалитетни сервисери на форумот и што мислеме дека ако сме членови на овој форум ке си поминеме бесплатно за сервис да се мачаат тие безпари ? 70% од тукашните членови што се изгласале против огласите , се за бесплатно сервисирање.
   
  На hipo му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  840
  1,779
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Огласите та огласите... подосана е темава од огласите :)
  Мене па воопшто не ми смета да скролнам малку да видам дали има некое интересно играче...
  Мрзи ниедни, ќе се направите како луѓето од WALL-E, на послужавник се' со еден клик, чиниш очобол се добива ако се скролни некој оглас, или пак ќе се срони бисерот ако се дозволи некој да го искористи форумот за продаде нешто.

  Дај друго дете, роботи се сторија овие! :)
   
  На Oktar и bLaCk AnArChY им се допаѓа ова.
 14. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,194
  3,549
  7 ноември 2014
  Машко
  Ова со „ако ги нема огласите ќе има повеќе дискусии на други теми“ е еквивалентно на студентското „не го полагам во јануари сега, ќе го учам за јуни и ќе положам“. Пуста надеж...
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Avid

  Avid
  Баниран/a

  4,632
  6,984
  21 Јануари 2009
  Дај бе не трескај.
  И после @FLEGMA се лепел Авид.
  Па ќе се лепи, кога се трескаат вакви глупости.
   
  На FLEGMA му/ѝ се допаѓа ова.
 16. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,107
  3,262
  2 Септември 2012
  Машко
  Апсолутно во право е @FLEGMA . :)
   
  На FLEGMA му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Avid

  Avid
  Баниран/a

  4,632
  6,984
  21 Јануари 2009
 18. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,722
  13,094
  2 Август 2012
  Машко
  Понекогаш си ми страшно симпатичен
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Ile bocev

  Ile bocev
  Gaining Experience

  274
  202
  15 ноември 2015
  Машко
  Јас пишав дека членовите треба да изберат секој што сака да гледа.

  Ако одберам да гледам огласи во нови и последни мислења тоа да го гледам.
  Впрочем и гласањето го кажува тоа
  Над 60% се за токму тоа да се имплементира.
  И затоа мислам дека тоа е најдобро решение.
   
  На viktorce му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,145
  598
  2 ноември 2012
  Ова што сте ги скриле огласите никој да не ги гледа, а темиве како што се Електронски цигари да ми се појавуваат секој цен први е патетично, не разбирајте погрешно јас ниту живеам од огласи, ниту сум некој пре-продавач на делови. Ич не дејствуваат огласите никој не ги гледа, пред да бидат скриени требаше да направите да може да се бира дали јас сакам да ми се појуваваат во нови мислења или не

  Едит: сега ја излистав темава, се океј незнам дали само @Fatal1ty_ работи на форумов али како и да е споро иде работава, да работев јас ова со задоволство ќе се понудев
   
  Последна промена: 12 Мај 2018
  На Fredy, goce03, Трајче Дрварчето и уште 2 други им се допаѓа ова.
 21. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,667
  2,685
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Да му умре козата на комшијата.
  Ама стварно, не сметаа толку огласите колку што се досадни вејперските теми.

  Патем, нели е демократија, за тоа се отвори темава, да бираме дали да ни се појавуваат или не огласите.
  На крај, прц... Монократски декрет. Кој ве јебе клошари!
   
  На yasho, Трајче Дрварчето, STEFF и уште 3 други им се допаѓа ова.
 22. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,894
  1,472
  10 Август 2010
  Машко
  ????
  asd.jpg
   
  На bogoevski му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,145
  598
  2 ноември 2012
  Зборам за оние од десно нови мислења/нови теми, реално никој не клика горе како што ти е на сликата, генерално сите ги гледаат тие две прозорчиња од десно
   
 24. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  901
  2,270
  12 oктомври 2014
  Машко
  Богами ова што ги тргнавте огласите е у најмала рака смешно!
  Па 10 пати поинтересно ми е да читам проценки/продажби на различен хардвер, отколку дали некој вејпал дробно или усно на ИТ форум.Дај барем дајте опција да може да ги тргнеме од нови мислења и вејпањата и сл. ние кои воопшто не не интересира тоа.
   
  Последна промена: 13 Мај 2018
  На Speedster, dddragan, xenon и уште 5 други им се допаѓа ова.
 25. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,667
  2,685
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Интересно е како им се оди по ќеф на корисниците на форумот.
  Тоа што е најмалку изгласано, тоа е имплементирано.


  upload_2018-5-13_0-25-21.png

  Сарказам или Bazzinga, НЕ, под камен живеам.
   
  На Speedster, Can4sta, dddragan и уште 7 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...