1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Огласи во Нови мислења

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии / забелешки / проблеми' започната од gOJDO, 16 Март 2018.

Огласи во нови мислења?

 1. Да се листаат во нови мислења

 2. Да НЕ се листаат во нови мислења

 3. Да се филтрираат по желба на корисникот

Резултатите ќе бидат видливи по гласање.
 1. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,098
  3,446
  7 ноември 2014
  Машко
 2. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,399
  13,467
  23 Јануари 2008
  Манга
  Да, Да, секако! Не ни помислив дека си толку курназ, одма ме прочита...
   
 3. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,378
  3,699
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  I ti ne znaes sto e toa shala.
   
 4. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,399
  13,467
  23 Јануари 2008
  Манга
  Ни шала ни па знам сериозно...Ни се терам, ни се водам!
   
 5. Tajson

  Tajson
  On your way to fame

  597
  768
  25 Февруари 2016
  Машко
  Абее Го'јдо .......нит се терат, нит се водит, го'јдо ! :p
   
 6. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,378
  3,699
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Знам од пракса дека ни се тераш ни се водеш...
   
 7. boro1

  boro1
  Practice makes perfect

  1,625
  1,287
  13 Август 2009
  Машко
  >Отвараш browser
  >Кликаш на forum.it.mk букмаркот
  >Кликаш на “Нови мислења“
  >Со скролот кликаш на насловите на темите што те интересираат ( се отвараат во нови табови )
  >Читаш тоа што те интересира и ги затвараш табовите 1 по 1
  >Пак кликаш на “Нови мислења“ и кликаш на тоа што те интересира
  >Кога исчиташ се што сакаш, кликаш на "Означи како прочитани"
  >Нема веќе нови теми
  >profit

  Не сметаат огласите, нема да ви се расипат скроловите ако повртете малку.. ама ја напнавте работата, 6 страни дискусија за огласи.. facepalm.gif


  Protip: Игнорирај член е благослов!
   
  На moongose, toshex, Вајкинг и уште 4 други им се допаѓа ова.
 8. crash

  crash
  Gaining Experience

  90
  142
  6 Декември 2013
  Машко
  UI.jpg
   
  На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,586
  3,588
  12 Јануари 2016
  Машко
  ... и после кратко време пак ѕид од нови „мислења“. Пошто не сакам да ставам форумџии на игнор, а гледам дека ти си се навежбал кликање... Ај да те најмам да кликаш на мојот акаунт - плаќам три Дени по саат кликање на "Означи како прочитани" во “Нови мислења“. Профит! :)
   
 10. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,399
  13,467
  23 Јануари 2008
  Манга
  Практичен момак си ти Пане...А каде беше на пракса?
   
 11. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,378
  3,699
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Знам од по нивјето сум ги бркал , инаети големи се стварно. Забораваш дека потекнувам од околина со застапено сточарство.
   
 12. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,098
  3,446
  7 ноември 2014
  Машко
  Да не бампаме огласи, а ќе ја бампаме темава со муабетиве на Пане и Гојдо.

  Ви реков, не се огласите проблем, членовите се проблем.
   
  moongose, igor_xxxx и на Oktar им се допаѓа ова.
 13. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,399
  13,467
  23 Јануари 2008
  Манга
  Животиште...
   
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  833
  1,776
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Уште не се изгласани измените на законот за огласи?
  Ко ќе ви мавнам сега миљон амандмани... :)
   
  На JasSum и Oktar им се допаѓа ова.
 15. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,304
  4,521
  18 Септември 2013
  Машко
  Значи 8% се за опцијата од наслов. Мнозинството сакаат да може да бираат а ако не е можно или не вреди да се искодира следна најгласана опција е да остане ко шо е.

  Не знам зошто се дискутира ова уште.

  ЕДИТ: Валјда лесно треба да е да се стави опција за кој сака да си ги скрие огласите од нови мислења, ама за у тоа тапа ток кој знае дали ќе фати.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Avid

  Avid
  Guru

  4,158
  6,192
  21 Јануари 2009
  Ммммм, не?
  Ако ова, тогаш мора прегласување со двете опции.
   
  На Lokvan му/ѝ се допаѓа ова.
 17. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,304
  4,521
  18 Септември 2013
  Машко
  Од кодинг аспект ова е најпопуларната опција само инвертирана ради полесно кодирање. Иначе приказот пак може да гласи „прикажи огласи во најнови“ ама они да ја искодираат инвертирано. Пошо полесно е да криеш веќе влечени работи отколку да правиш различни квериња за различни јузери.
   
 18. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,586
  3,588
  12 Јануари 2016
  Машко
  Ако така (бинарно да) гледаш во црно-бело, тогаш многу поточно е да кажеш дека две третини од гласачите НЕ СЕ за втората опција, пошто толку гласале за 3-тата опција.

  Ни од програмерски, ни од корисничи аспект, не може да заклучиш дека „само 8% се за првата опција“. Па затоа ако не била можна 3-тата опција, втората опција автоматски била следна. Нелогично е, и се губи смислата на анкетата.
  Како што веќе кажаа два поста погоре, тогаш треба да се прегласува.  П.С. Компатибилноста на тапа ток е од примарна важност во случајов? Можеби си во право, пошто ниеден форум не би бил тоа што е - без ретардираните потписи дека постот е (тапа) напишан во тапа ток. :)
   
 19. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,193
  7,107
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Јас сум 99% од времето на тапаток, се гаси потписот лесно.
   
  Последна промена: 25 Март 2018
 20. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,586
  3,588
  12 Јануари 2016
  Машко
  На жалост, за разлика од тебе 99% од корисниците на тапа ток или не знаат како, или не се замараат да ја исклучат опцијата за потпис. Туку муабетот беше дали би можела имплементацијата на најгласаната опција од анкетава, да функционира во тапа ток.
   
 21. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,501
  25,563
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Од кодерски аспект се решава со еден услов:
  if корисникАјДи > 0 && Опција за криење == checked {
  Select АјДи FROM node КАДЕШТО node.АјДи != 142
  }

  Толку е ;)
   
 22. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,378
  3,699
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  E па внеси ја , нека се имплементира тоа кодот и клуч на темава.
   
 23. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,501
  25,563
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Епа не може!
   
  На toshex и Avid им се допаѓа ова.
 24. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,378
  3,699
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
 25. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,501
  25,563
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Врати се на 3 страна на темава и прочитај го мислењето број #69 (шеесетИдевет бе...)
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...