1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Огласи во Нови мислења

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии / забелешки / проблеми' започната од gOJDO, 16 Март 2018.

Огласи во нови мислења?

 1. Да се листаат во нови мислења

 2. Да НЕ се листаат во нови мислења

 3. Да се филтрираат по желба на корисникот

Резултатите ќе бидат видливи по гласање.
 1. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,690
  14,298
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Почитувани,

  Еден предлог: Да не се прикажуваат новите мислења од Купувам/Продавам. На тој начин нема да се има впечаток дека форумов е огласник, а воедно ќе можат да се видат последнитее теми со IT дискусија(а не нечиј оглас) на кои е дискутирано. Благодарам.

  Поздрав
   
  На BlackOuttheWoRlD, Tegla, Jovan2389 и уште 22 други им се допаѓа ова.
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,837
  26,065
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Ми се свиѓа идеата. Ако никој нема ништо против ќе го сторам тоа
   
  На DrMTR, Nikola Sone, Daniel86 и уште 6 други им се допаѓа ова.
 3. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,580
  4,036
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  И мене ми одговара така , бидеќи кога ке ги бампам моите огласи само нив ги гледам у нови мислења а не можам да видам ништо интересно . А пак тек гојдо ко ке почне да додава огласи па тогај ич.
   
  Jovan2389, igor_igor и на Ceco им се допаѓа ова.
 4. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,064
  4,354
  28 oктомври 2008
  Значи и ти си приметил, а?
  Настрана шегата, одлична идеја. А што правиме со темата за копачите, и таму секој трет пост е оглас...
   
 5. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,519
  14 Мај 2008
  Машко
  Нека има опција за приказ. Ама дифолтот нека биде да се скриени.
   
  На Krkac, JasSum, DennyMK и уште 4 други им се допаѓа ова.
 6. gokica

  gokica
  Модератор

  8,551
  10,648
  13 Јуни 2009
  Убава идеја која ако не се лажам ја загонетнавме и во ВИП секцијата пред некое време. Да и јас мислам дека е добро да се одвојат и сокријат но да има можност кој сака да си ги гледа како засебен сегмент во новите мислења или сајдбарот.
   
  STEFF, DennyMK и на mviktors им се допаѓа ова.
 7. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  954
  1,315
  25 oктомври 2012
  Машко
  Не знам колку е возможно да се воведе опција за да се скрие било која тема (освен важните каде соопштува нешто администрација) од листата на нови мислења. На пример ел. цигари, тема за која има голем интерес на форумот, ама па за непушачи мислам дека е нерелевантна и лично би ја тргнал одма од нови мислења кога би можело.
   
  На Daniel86, Војвода, esquimaux и уште 5 други им се допаѓа ова.
 8. DeJaVu

  DeJaVu
  On your way to fame

  566
  687
  21 ноември 2010
  Машко
  Се слагам со муабетов. Најчесто не ми се шпарта по подфоруми и барам интересни теми за читање/дискусија во последни теми и мислења, а најчесто се само огласи, и престојот на форум многу брзо ми завршува.
  Мислам дека идеално би било под нови теми и нови мислења да се додаде уште едно мени само за тој подфорум со нови огласи.
  А кога би се прашал јас , и би го зголемил бројот на прикажани теми во последни теми и мислења па да речеме негде на 15.
   
  mrmarko4fun, Arabian и на gokica им се допаѓа ова.
 9. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,276
  4,804
  4 ноември 2013
  Машко
  Одлична идеа, +1
   
 10. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,681
  10,964
  23 oктомври 2012
  Машко
  Шознам, мене не ми сметаат огласите. Чисто да си кажам само.
   
  На Трајче Дрварчето, arso, Necromancer и уште 9 други им се допаѓа ова.
 11. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,111
  1,407
  5 Септември 2008
  Машко
  Ама сакам сите да можат да го прочитаат мојот "buuuuuuump" ;(

  Шала на страна, добра идеја
   
  На Војвода му/ѝ се допаѓа ова.
 12. igor_xxxx

  igor_xxxx
  Practice makes perfect

  1,254
  1,432
  10 Септември 2010
  Дури некогаш ќе ми текне нешто да си купам што тотално не ми требало :)
   
  igor_igor, olikomerc и на Oktar им се допаѓа ова.
 13. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,162
  6 Декември 2016
  Машко
  Jaс сум против идејава.
   
  arso, igor_igor, Oktar и на уште 1 им се допаѓа ова.
 14. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,064
  4,354
  28 oктомври 2008
  Ставете едно анкетиче, демократска земја сме...:)
   
  Potop, igor_igor и на Oktar им се допаѓа ова.
 15. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,690
  14,298
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Опционално на крај десно под "Статистика" да има прозорче "Ново во Купувам/Продавам" каде ќе бидат излистани последните 10 креирани теми, а не последните 10 Bump-нати.
   
  На Arabian, Krk198, DennyMK и уште 2 други им се допаѓа ова.
 16. DeJaVu

  DeJaVu
  On your way to fame

  566
  687
  21 ноември 2010
  Машко
  Да се надоврзам на мојот претходен пост, за кларификација.
  Значи идејата е да се зголеми видливоста на останатите теми со мојот предлог од погоре, а не да се осакатат огласите.Пошто ипак има луѓе на форумов што живеат од купи продај , и сметам дека не би било во ред скроз да се скријат.
  А и што вика игор некад нешто ти треба а ни самиот не си знаел дур не прочиташ во огласи :)
   
  На igor_igor и Oktar им се допаѓа ова.
 17. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,186
  2,706
  21 Јануари 2011
  Машко
  И јас сум против идејата.
   
  Zippo, igor_igor и на Oktar им се допаѓа ова.
 18. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,862
  3,288
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  сите шо се против оваа идеја, мое мислење е дека не го гледаат форумот ко форум, туку како пазар. сори гајс, ама за пазар пазар имате други платформи стриктно наменети САМО ЗА ПРОДАВАЊЕ.
   
  На Daniel86 и Fatal1ty_ им се допаѓа ова.
 19. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,162
  6 Декември 2016
  Машко
  Да, да, така е... said no one ever.
   
 20. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,862
  3,288
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  ако грешам, објасни ми каде грешам. докажи ми дека не сум во право со мислењето.
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 21. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,097
  3,240
  2 Септември 2012
  Машко
  И мене исто. :)
  И гласам против да се тргнат од нови мислења.
   
 22. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,162
  6 Декември 2016
  Машко
  Затоа што мене ме обвинуваш дека сум само на форумов заради огласите и други лица што го пишаа истото како мене. Не знам што не ти јасно, истреска глупост и тоа е тоа. Не дека нема јузери што не го гледаат како пазар, ама какво глупо генерализирање направи... очајно дури.
   
 23. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,647
  13,006
  2 Август 2012
  Машко
  Огласите да се појавуваат во посебно поле под „Последни теми“ во нешто како „Последни огласи“
   
  На JasSum, Krkac, Daniel86 и уште 5 други им се допаѓа ова.
 24. kolesk

  kolesk
  Gaining Experience

  126
  97
  6 Февруари 2016
  Машко
  Се согласувам со Гојдо.
   
 25. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,690
  14,298
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Да! А најдобро е да има во опции да подесиш како сакаш да ги гелдаш последните мислења дали со или без огласи и готовото! Дифолт да е без!
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...