Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

oglas za rabota

Статус
Затворена за нови мислења.

meri velevska

Баниран/a
12 јули 2007
4
0
Stranska firma www.unicoders.com (kompjuterski uslugi i proizvodstvo na softwer) so predstavnishtvo vo Skopje, ima potreba od programeri so slednoto rabotno iskustvo:

Potrebni sposobnosti:

- JAVA
- C/C++
- C#,ASP, site web script jazici, iskustvo vo WEB aplikacii, poznavanje SOAP,
- http (developing over)
- Rabota so DBs : MSSQL (2000-2005) , HP ORacle

- Predhodno rabotno iskustvo e pozelno
- Zadolzitelno poznavanje na Angliski jazik (govor,citanje i pisuvanje)


Ispratete CV na angliski so vasi podatoci i telefon za kontakt na:

[email protected]

ili

[email protected]
 

vuki

Intern
23 септември 2007
17
0
интересни овие огласи, сите бараат ПРЕТХОДНО РАБОТНО ИСКУСТВО.
А што со оние кои НЕМААТ претходно работно искуство? кога ќе го добијат ако секоја фирма бара СО ПРЕТХОДНО РАБОТНО ИСКУСТВО?!!
е ај сега ... разбери!
 

DF-1

Intern
13 септември 2007
98
2
Во Македонија треба човек да се потруди за пракса, точно е дека има голема инертност во тој поглед, ама не е невозможно, а освен тоа не очекувајте дека некој ќе ве побара за да ви најде работа / пракса. Човек треба сам да си ги брка тие работи.
Ова го кажувам од лично искуство.
 

_EAX

Intern
17 август 2007
827
6
www.rutix.byethost17.com
Во Македонија треба човек да се потруди за пракса, точно е дека има голема инертност во тој поглед, ама не е невозможно, а освен тоа не очекувајте дека некој ќе ве побара за да ви најде работа / пракса. Човек треба сам да си ги брка тие работи.
Ова го кажувам од лично искуство.

tocno deka e taka, ama ponekad stvarno treba da imas vrski
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
интересни овие огласи, сите бараат ПРЕТХОДНО РАБОТНО ИСКУСТВО.
А што со оние кои НЕМААТ претходно работно искуство? кога ќе го добијат ако секоја фирма бара СО ПРЕТХОДНО РАБОТНО ИСКУСТВО?!!
е ај сега ... разбери!

Пишува дека работното искоство е пожелно.
Нормално е да не сакаат некој што завршил факултет и положил предмети како програмирање а не направил сериозен проект.

Ако ти си направил некој личен проект во кој си ги опфатил повеќето од обврските што би ги имал со новото работно место, тоа се смета за претходно работно искуство. Претходно работно искуство за програмер немора да значи дека си работел во фирма за software development.
 

minimoog

Intern
14 јули 2007
317
16
Огласот да сум искрен излеа неозбилно. Од се по нешто бараат. Пак напишале „сите web script јазици“. Аман. Уште кој програмски јазик бараат да го знаеш?
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Огласот да сум искрен излеа неозбилно. Од се по нешто бараат. Пак напишале „сите web script јазици“. Аман. Уште кој програмски јазик бараат да го знаеш?

Најверојатно бараат сезнајко.

Јас па си помислив дека тие се повеќе работни позиции :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.096
Мислења
974.499
Членови
35.404
Најнов член
altin
На врв Дно