• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Oglas za rabota

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

meri

Intern
26 септември 2007
9
0
Stranska IT kompanija ima potreba od programeri so sledniov profil:
1.BO Expert:
- Good knowledge of DB – MUST , Oracle 9i/10G - an advantage
- Experience of working with PL/SQL developer or TOAD - MUST

2.Software Engineer (GUI):
- ASP.NET, ADO.NET, C#.
- Visual Basic 6.
- ASP, VBSCRIPT.
- HTML, JAVASCRIPT.
- Experience of working with some DB (SQL and at least ODBC/ADO level)

3. Software Engineer (C++ Server)
- C++
- Knowledge of Windows (API) is must. Knowledge of Visual Studio is MUST

4. FV Customization engineer
- Experience with Windows operating systems - MUST.
- Good knowledge of Oracle Database and SQL, PL/SQL – MUST
- Experience with Unix/Linux – advantage.
- Experience with .NET/C#/Windows Forms – advantage.
- Experience with C++ development - advantage.

5. Revenue Assurance Implementer (Application Engineer)
6. Revenue Assurance Implementation Team Leader

Dokolku ste zainteresirani, Vasheto CV mozete da go ispratite na slednive
e - mail adresi:

[email protected]

[email protected]
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,758
Мислења
849,948
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно