• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ogame re-start

  • Ја почнал/а темата
  • #1

drown

Master
8 март 2007
1,453
199
Куманово
iwmnetwork.com
Има некој што на времето играл огаме па заебал, а сака сега пак да почне? Да се собереме тука човеци .) од форум, да почнеме заедно и да направиме сојуз? :rolleyes:
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
128
Не сум играл од 4ти уни...али ако има доволно луѓе ајде ! шо да не...
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
www.ogame.ba
Стратегија е нешто во стилот на стар трек, развиваш база, вселенски бродови, технологии и сл...
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
OOOO super takvi igri sakam.I jas sum IN!!!Ama cekajte malce da protolkuvam da vidam ova ona kako se igra i taka. Inace sum IN.
 

Miksa2007

Intern
15 октомври 2007
112
1
Едно време се навлеков доста али добро е што престанав (отидов на одмор и после тоа не ни уклучив повеќе), само бродови и галаксии сонував и едвај чекав да се конектирам да видам со борбите што станало...нема крај....работата почна да ми заостанува заради тоа... :)
 

drowsy

Intern
11 април 2007
229
6
I jas bi pochnal pak samo zaradi porakata koja mi stigashe od drown koga igravme zaedno
[jedan veliki Transporter sa Planete Ushl3] ;]]]]
 

DaciSS

Gaining Experience
3 јануари 2008
949
288
San Francisco
www.linkedin.com
Едно време се навлеков доста али добро е што престанав (отидов на одмор и после тоа не ни уклучив повеќе), само бродови и галаксии сонував и едвај чекав да се конектирам да видам со борбите што станало...нема крај....работата почна да ми заостанува заради тоа... :)
остај и ја исто. Уни4 го играв цела година 29то место бев и одеднаш се решив и баталив све, а едно време и со Гладиатус се заразив, на тоа прво место стигнав и дента одма се откажав, и скриншот си чувам :)
 

sojic

Intern
29 април 2007
435
23
Ево и мене:

Универзум 14
User: sojic
Координати: [2:149:5]

Ако има некој нека прати малце ресурси, за да почнам:)
 

Chejo

Intern
6 мај 2007
43
1
Скопје
И ја играм
UNI 14
Chejo

во сојуз малага

ако напраил некој сојуз од овде нека каже да знам да излезам од овој сојуз и ако сакате да влезам во тој. Имам околу 1200 поени
 

sojic

Intern
29 април 2007
435
23
На времето пред неколку години почнав да ја играм па ја баталив.

Знам имаше можност кај што има рушевини, да пратиш транспортер да ги собереш ресурсите.

Направив мал транспортер, ама кога одам во галаксија->рушевина, опцијата Vaditi ми е неактивна.

Што беше финта? Како да пратам транспротер да ми донесе ресурси од рушевини?
 

drowsy

Intern
11 април 2007
229
6
Mislam za da vadish resursi od rushevini potreben e recikler.
Taka da cepaj napred so teh. da dojdesh do recikler :]
Koga vrshish napad prakjash flota + transporteri i ako si pojak go pljachkash.(transporterite gi sobiraat resursite)
a posle toa malku posle napadot mislam, (ne sum siguren) prakjash recikleri
zashto mozhesh da zemesh samo polovina od resursite taka da ostanatoto
shto ostanuva vo rushevinite go zemash so recikleri.

p.s ako imash da pratish eden mal transporter so crystal pishi :)
 

drowsy

Intern
11 април 2007
229
6
te barav pod username: sojic (not found)
plus toa na tie koordinati ima nekoj drug igrach.
da ne si ti sluchajno na drug univerzum ? :]
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,557
Мислења
859,405
Членови
29,952
Најнов член
trajced
На врв Дно