• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ogame, globalna interenet igra

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

angjeleski

Intern
23 април 2007
202
11
Zdravo. Igram ogame nekoe vreme pa za site onie koi sakaat da se pridruzat eve kade mozete da igrate :) www.ogame.ba . Ogame ja ima i vo globalna verzija, no kaj nas e najzastapena balkanskata verzija.

Eve tuka i edna Exel presmetka koja moze da im pomogne na onie koi vekje igraat ogame :)
 

Атачменти

  • Ја почнал/а темата
  • #2

angjeleski

Intern
23 април 2007
202
11
Abre nikoj sto ide na forumov ne igra ogame ? :ua: :rolleyes:

AA znam.... koj igra ogame nema vreme za forumi :LOL:
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Ја играв и јас али ми досади.
Кој игра ogame нема време за ништо друго :)... голема зараза е...
 

GokoMKD

Intern
14 април 2007
39
0
:ua: Igrata epten me razocara , iam drugar koj zivotot go ostavi ama pak nisto ne moze da se trgne od igrate i ne planiram da pocnam.
 

Locutus

Intern
18 април 2007
40
0
Играв ептен пред 2 години. Па, играв Space4k (слична е).
Пред некој ден, пак си направив акаунт, онака од носталгични причини.
Играм на http://www.ogame.org , uni32, под ник Boyan. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,054
Мислења
860,996
Членови
29,910
Најнов член
Bender
На врв Дно