• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Официјална тема за IT.mk v6.0

D

Администратор
31 март 2007
3,489
2,742
www.iwmnetwork.com
Твитер стигнал таму каде што е, па почнал да наплаќа. it.mk наплаќа за евентуално да стигне на некое повисоко ниво.

Иако сум претплатен, не го поддржувам целосно бизнис моделот, кој патем мислам дека е модел со две острици. Или ќе дојде до некое повисоко ниво (се надевам многу повисоко од моите очекувања), или целосно ќе потоне.

Сепак ја поддржувам идејата за подобрување и навивам за дечките да стигнат таму каде што тргнале.

Нема никаква логика да се рамњаме со Twitter. Воедно, и IT.mk стигнал на некое ниво, барем локално, немој така. :) Шала на страна, IT.mk наплаќа за да опстане, тоа е бруталната вистина, а тој муабет не е баш веродостоен со тоа што IT.mk 14 години тера, она што викаме сега - поддржете не, дајте поддршка од 125 денари или 250 денари месечно, еве бонус функционалности. Дури и некој ако нејќе премиум членство, може еднократно да купи маичка или нешто слично и пак да даде придонес.

Бизнис моделот ќе го тестираме, ќе видиме како ќе оди. Лесна беше одлуката да пробаме нешто ново, бидејќи како што реков, претходното, поради Х фактори не функционираше со години. Дали и ова ќе функционира или не, ќе видиме... генерално отвораме повеќе стримови (платени огласи во ИТ кариера, членство, ИТ маркет...) има идеи и за уште нови работи, ама едно по едно.

Тенкс за поддршката, значи.
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8,380
10,342
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Не ми дава да одговорам на некои теми. На пример оваа.


Стискаш „Испрати мислење“ и не постира. Пробано од повеќе компјутери (Firefox/Chrome).

До мене ли е?
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
2,158
1,612
Неготино
Не ми дава да одговорам на некои теми. На пример оваа.


Стискаш „Испрати мислење“ и не постира. Пробано од повеќе компјутери (Firefox/Chrome).

До мене ли е?
И кај мене не сакаше. Firefox проработе некако.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,545
29,602
kalco.ru
Нема никаков проблем со постирање во темите (конкретно и во посочената).
Дај повеќе инфо, сс или видео што се случува, дали во конзола дава некој ерор,дали провери од друг уред или мобилната апликација...
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8,380
10,342
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Нема никаков проблем со постирање во темите (конкретно и во посочената).
Дај повеќе инфо, сс или видео што се случува, дали во конзола дава некој ерор,дали провери од друг уред или мобилната апликација...

Како што пишав 3 компјутери 6 бровсери.

Што точно ти треба?

1638947930538.png
После проработе од хром, од ФФ не.

ЕДИТ До адблокерите е. ublock origin Поточно. Затоа што во насловот на темата е Google ads хаха :ROFLMAO:

1638948275510.png
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
3,221
5,885
Нема никаков проблем со постирање во темите (конкретно и во посочената).
Дај повеќе инфо, сс или видео што се случува, дали во конзола дава некој ерор,дали провери од друг уред или мобилната апликација...

Истиот проблем го имам и јас, само за таа тема.
 

dim29

никој и ништо
14 ноември 2020
79
87
Битола
Истиот проблем го имам и јас, само за таа тема.

Провери адблокер исклучен. Формата за испраќање на постови го содржи зборот "ads", пошто така е и името на темата. Адблокерот (повеќето) блокира се што содржи ad/ads и сл.
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4,440
5,009
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home
Адблокерот е, мене ми е исклучен за сајтов ама за да проверам го уклучив и не сакаше да се постира мислењето, кога пак го исклучив се постираше.
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
3,221
5,885
Адблокерот е, мене ми е исклучен за сајтов ама за да проверам го уклучив и не сакаше да се постира мислењето, кога пак го исклучив се постираше.

Значи реклами и во копчиња инсертираат, страшно... :cautious:
 

dim29

никој и ништо
14 ноември 2020
79
87
Битола
Значи реклами и во копчиња инсертираат, страшно... :cautious:

Не знам дали си сериозен :), ама ако си, адблокерот блокира елемент дури и да е цсс класата "ad", тука action атрибутот им содржи "ad", пошто го содржи цел наслов на темата.. нема врска со реална реклама.
 

D

Администратор
31 март 2007
3,489
2,742
www.iwmnetwork.com
Ви увалуваме и скриптичка која копа крипто за нас.

money-rain-throw-money.gif
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8,380
10,342
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Па добро е ова ublock, детектира keyword и гаси копчиња да не направиш субмит случајно. Не сум знаел дека има таква функција.

Стариот Adblock plus никогаш не го правел тоа, иако ми беше изгасен на форумов за љубов на банерите :)
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4,440
5,009
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home
Стариот Adblock plus никогаш не го правел тоа, иако ми беше изгасен на форумов за љубов на банерите
Имам јас моментално ABP и го направи тоа, изгледа го апдејтирале :)
 

dangthe

Practice makes perfect
5 септември 2008
1,200
1,518
Скопје
Не знам дали е пријавено до сега, ако се обидеш да направиш hover на некоја од претходно зачуваните термини од пребарување, се губи hover-от на елементот за пребарување позади и исчезнува.


it-search.gif
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,545
29,602
kalco.ru
Не знам дали е пријавено до сега, ако се обидеш да направиш hover на некоја од претходно зачуваните термини од пребарување, се губи hover-от на елементот за пребарување позади и исчезнува.


Погледнете го атачментот 107194
Screenshot_1.jpg
Исклучи ова и проблемот се решава. Има баг плагионт.
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,928
12,438
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,824
3,193
Треба време. Изгледа рачно ги ставаат во лепчето. :)

Не бе, тука ми беше прееска. Сега ми ја снема хаха.
Мислењето е автоматски споено:

Не бе, тука ми беше прееска. Сега ми ја снема хаха.

Ете ја пак. Таман сме :D
 
Последна промена:
14 декември 2014
62
21
Ilija Milcinoski's setup  
OS
Windows 10 Pro
Не знам дали некој забележал или не, ама еве за мене ова е новина на форумов (пошо првпат ми се појави ова) што бара дозвола на пребарувачот за да те известува за нови постови (претпоставувам) и кога си одлогиран. Баш кога дадов дозвола последниот пост на @TylerMkD се појави во едно коцкиче доле десно од екранот. Можеби за повеќето ова е безначајно, но мене баш ми падна интересно и би дал позитивен фидбек.:)(y)
Да и јас го видов и одлично функционира известувањето браво за ова
 
14 декември 2014
62
21
Ilija Milcinoski's setup  
OS
Windows 10 Pro
Ама само за мои постови е тоа...
Не туку може да биде цел пост или ако некој ти го цитирал и релицирал например како пример
корисник го цитираше твоето мислење таква порака ми се појави во нотификации.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,465
1,282
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Фала @D, стигна маицата и стикерите, топ се ;)

maica.jpeg
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,163
Мислења
879,429
Членови
30,796
Најнов член
Nuvectra Medical Reviews
На врв Дно