• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Office 2007 проблем

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Значи вака, до пред некој ден можев да си пишувам во офис без проблеми и сите други работи... ама сега кога и да отворам документ ми дава
The modification is not allowed because the section is locked
и не можам да пишувам или модифицирам ниеден текст ниту било кој офис документ. Ве молам за помош, однапред благодарен,
COMANDER
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Команданте, Офисот или не ти е активиран или е trial верзија или пак е истечена лиценцата. Се додека не го активираш нема да можеш да отвораш нови документи или да едитираш постоечки. Побарај си ја лиценцата и активирај го Офисот. :D
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Го хакнав...утре инсталирам office 2003, на глава ми никна крак мрак и такви ствари....
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
Го хакнав...утре инсталирам office 2003, на глава ми никна крак мрак и такви ствари....
:))
Го хакна а? :LOL:

Нормално.. Стариот но секогаш присутен кога треба office 2003. До ден денес ме нема изневерено со некој такви чудни locked mocked глупости.
 

bojan_an

Intern
5 јануари 2008
96
1
Го хакнав...утре инсталирам office 2003, на глава ми никна крак мрак и такви ствари....
moze da ti se pojavi problem pak so otvaranjeto na dokumentite office 2007 primer word gi zacuvuva dokumentite vo " *.docx " takva ekstenzija imaat, dodeka pak kaj 2003 e " .doc " , bidejki 2003 e postara verizja od 2007 znaci nema da mozes da gi otvoris dokumentite pisuvani so word 2007 , na word 2003.
istoto ke bide i so bilo koj drug dokument: power point, excel,... itn
resenie ke mu gi dades na nekoj sto ima ofice 2007 kako sto treba da gi otvori i da gi zacuva vo " .doc " format, ali ako ti teknalo uste na pocetokot koga si pocnal so 2007 da gi zacuvuvas vo " .doc " format ke nemas problem
pozzzz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,763
Мислења
850,112
Членови
29,466
Најнов член
ninobass
На врв Дно