• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Одлука при купување на лаптоп

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Bpotter

Intern
16 октомври 2007
16
0
Planiram da kupuvan Laptop so visoki performansi. Naidov na dva koi sto mi fatija pogled no imam golemaa dilema za koja mi treba pomos od po "iskusni" lica.
Edniot e HP a drugiot MSI. Firmite na komponentite se gore dole isti ama edinstvena dilema mi e ona pomegu HP koj sto e izvikana firma, i MSI. Mi go preporacaa MSI kako pokvaliteten i ja sum poveke za toj.

Fala za pomosta
poz
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Bpotter

Intern
16 октомври 2007
16
0
za HP:

# ntel® Dual Core™ Processor T2310; 1.46 GHz, 2 MB L2 cache, 533 MHz FSB
# 1024 MB DDR2
# 120 GB: 5400 rpm
# DVD+/-RW SuperMulti with Double Layer Fixed
# 15,4” TFT
# Intel® Graphics Media Accelerator X3100
# Intel® Wireless LAN 802.11a/b/g MOW2 mini-pci card, no Bluetooth
# High Definition Audio, stereo speakers, stereo headphone/line out, stereo microphone in
# 2 USB 2.0 ports, VGA, stereo microphone in, stereo headphone/line out, power connector, RJ-11, RJ-45



a za MSI:

- CPU INTEL CORE 2 DUO T5250 1.5GHz
- DISPLAY 15.4" WXGA
- RAM 2 GB DDR II
- HDD 160 GB
- VIDEO NVIDIA GEFORCE 8400M TC 896 MB
- DVD-RW SUPER MULTI
- TV OUT, LAN GIGABIT
- WLAN 802.11 A/B/G, BLUETOOTH
- CARDREADER,1.3 MPX WEBCAM
- NUMERIC KEYBOARD
- ТЕГЛО 2.6 КГ
- МЕЖДУНАРОДНА ГАРАНЦИЯ
 

Ibrakadabra

Intern
11 октомври 2007
342
7
www.rcizvor.mk
Дај кажи од каде го зимаш лаптопот, има тука и други заинтересирани : ))) Ајде ако не ти е проблем прати ми на лп од каде и која е цената...


Поздрав...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #11

Bpotter

Intern
16 октомври 2007
16
0
M

Mr.Alien

Гостин
Ако се тука некаде со цените, земи го MSI. И види со гаранцијата, колкава е во Техномаркет, а колкава во Риверсофт, кои исто така имаа MSI лаптопови (мислам дека не се откажаа, не бев одамна кај нив), и кои се увозници за MSI во МКД.
 

nozo

Intern
9 април 2007
85
4
www.feitfun.com.mk
Чудна работа .. овој MSI MEGABOOK EX600X-073 го нема на официјалната страна на МСИ, го има само на бугарски сајтови
 

jpetrov

Intern
19 мај 2007
136
0
Гледај само да нема нумеричка тастатура набутана во лаптопот од десно. Имам видено еден таков МСИ, да кажам само дека внесувањето на текст е навистина проблем со толку гужва...
 

gega

Intern
8 јули 2007
7
0
www.webparking.com.mk
Dell Inspiron 1525

-Intel Core Duo T2330, 1.60GHz, 533Mhz, 1M L2 Cache
-1GB, DDR2, 667MHz 2 Dimm
-160G 5400RPM SATA Hard Drive
-8X DVD+/-RW Dual Layer Drive
-15.4 inch Wide Screen WXGA LCDTrueLife for Inspiron 1525
-Microsoft Windows Vista Home Premium Edition
-Dell Wireless 1390 802.11g Mini Card,for Insp 1525
-Integrated 2.0M Pixel Webcam
-Intel Graphics Media Accelerator X3100
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,725
Мислења
863,394
Членови
30,063
Најнов член
Кузман
На врв Дно