Одлични зделки и препораки за хардвер

blackfen1

Gaining Experience
16 јануари 2018
57
78

Со оглед на перформансите на другите лаптопи во овој ценовен ранг, а и погоре, сметам дека е одлична зделка. Јесте дека е Асус и Сетек, но јас го купив и не можам да се пожалам.
 

steelseries

On your way to fame
20 декември 2015
924
583
Skopje
steelseries's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 w/Stock Cooler (Wraith Spire RGB)
Motherboard
Asus x370 Prime PRO
Storage
WD10EZEX Blue
PSU
Cooler Master Vanguard 750+ Gold
RAM
HyperX Predator 2x8GB // 3200Mhz
Video card
Asus GTX 1060 6GB
Mouse
SteelSeries Rival 310
Keyboard
Gigabyte K85 Mechanical RGB
Monitor
Benq RL2455HM
OS
Windows 10 Pro

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,356
16,442
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows

ImTheDude

Careful man, there’s a beverage here!
31 октомври 2011
608
721
ImTheDude's setup  
Processor & Cooler
i7 11700KF
Motherboard
Z590
Storage
512GB M.2 NVMe™ PCIe® 3.0 SSD + 8TB HDD
PSU
700W 80+ Gold
RAM
2x16GB DDR4
Video card
ASUS RTX 3080 TUF
Case
Asus ROG GC35
Mouse
Steelseries Rival 3
Keyboard
Gigabyte K83, Logitech F710, XBox 360
Audio
Focusrite Scarlett 2i2 2nd
Monitor
AOC AG241QX @ 144Hz & Asus VS247H 24" @ 60Hz
OS
Win 10

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
5,276
4,655
Ethermine
www.facebook.com
EVGA SuperNOVA 750 GT 80+ Gold 750 Watt

67 евра на computer universe, ако го отворат +18% ДДВ

Сличниве кај нас се над 7000 денари (а стигааат и до 9000 денари) и навистина не ми е јасно што е со марживе за напојување кај нас.

краток тест
Плус шипинг.
Screenshot_212.png
Додај сеа на тие 88-90е плус уште 18% ддв.
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1,781
1,088
EVGA SuperNOVA 750 GT 80+ Gold 750 Watt

67 евра на computer universe, ако го отворат +18% ДДВ

Сличниве кај нас се над 7000 денари (а стигааат и до 9000 денари) и навистина не ми е јасно што е со марживе за напојување кај нас.

краток тест
Никогаш не се исплаќа да купуваш индивидуални делови на CU најдобро е да комбинираш со повеќе компоненти заедно, или пак да делиш трошкови со некој друг.
 

TATA_MATA

Unstoppable
25 март 2013
1,974
2,557
Плус шипинг.
Погледнете го атачментот 103607
Додај сеа на тие 88-90е плус уште 18% ддв.
Пак ќе излезе 105 евра. Дискутирано е повеќе пати на темава, дека шипигот за еден производ не е најисплатлив, ама додади уште два производа и приказната е сосема поинаква.
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,336
4,604
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Дали некој ги знае или соработувал со Ritron Copy?

ritron.jpg
 

Alex3

Intern
20 декември 2018
12
11
Дали некој ги знае или соработувал со Ritron Copy?

Погледнете го атачментот 104515
ова е користен и колку е добар мониторот во моментот зависи од среќа. на работа имаме принтер купено од нив, го земавме користен за поефтина сума, покажа некој проблем со термалната глава но по 2-3 интервенции сега работи добро (пу пу, да не го урочам).
 

Cicada

Gaining Experience
29 октомври 2019
40
61
Cicada's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3600
Motherboard
B550 AsRock Phantom Gaming 4
Storage
Kingson A2000 500GB
PSU
Xigmatek 650W 80+ Bronze
RAM
2x8GB, 3200MHz, CL16, G.Skill FlareX
Video card
Saphire RX580 4GB (need upgrade)
Case
Xigmatek Trident
Mouse
Logitech G102
Keyboard
RioToro Ghostwriter PRISM, Mech w/Brown MX Cherry
Audio
Modecom VULCAN
Monitor
ASUS VP249QGR, 144Hz IPS
OS
Windows 10 Pro

Astro

Epic
20 јуни 2012
8,035
11,485
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Она „Транспорт со Карго низ цела Македонија“ е клучниот збор ;)
 

ARMac

Guru
2 октомври 2010
8,164
9,815
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
DD стор продава рефурбриш делл од 2012 :) што се рефурбриширало кај нив незнам, ама екранот сигурно не. За иста цена има BenQ IPS од 2021, нов.

1632918880576.png
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,029
Мислења
870,508
Членови
30,365
Најнов член
Meri2310
На врв Дно