1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

odgovori.mk - Предлози, забелешки и коментари

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Delicon, 4 Септември 2009.

1. Delicon

Delicon
    Gaining Experience

759
    184
    10 Јуни 2007
    Вашите предлози, забелешки и коментари во врска со сајтот odgovori.mk се добредојдени тука.

Имајте на ум дека страната е сеуште во развојна фаза.

2. lifehacker

lifehacker
    Баниран/a

391
    16
    24 Јануари 2009
    По мое е добра браво за тебе или ако не си ти авторот до авторот !
    Треба малце повеќе да се рекламира низ нет , форуми македонско веб страни . Пр. на идивиди , кајгана мислам дека некој ќе се нафати за без пари да ја рекмалира .:bravo:

3. dimitars

dimitars
    Gaining Experience

1,681
    333
    8 Мај 2007
    Букмаркед како прво.
    Второ до сега немам никаква забелешка.

4. darko

darko
    Intern

35
    0
    17 Јануари 2008
    Одлично само напред.

5. the.Escapist

the.Escapist
    Intern

266
    20
    21 Јануари 2009
    Од некоја чудна причина имаше проблем кај мене при регистрација: корисничкото име и името/презимето не можеа да бидат исти.

6. /BRAINIAC\

/BRAINIAC\
    Баниран/a

447
    7
    12 Август 2009
    Прва ваква страна во Македонија, наменето за разни прашања и одговори.

Се супер, само може малце поширока да ја направиш, по страните имам околу 3cm слободен простор

7. fuUuUzZzZy

fuUuUzZzZy
    Mr. Sensei

4,837
    825
    14 Декември 2007
    Машко
    Game developer, VFX Artist
    Супер страна.. Пре многу добра идеја, и добро име.. Исто добар и едноставен дизајн..

Еднинствено што ми падна на памет е, по длабоко разделување. На пример под спорт да има повеќе насоки како: фудбал, кошарка,ракомент бла бла бла..

Слично и во другите.. Освен достакорисното “барај“, и погоренаведеното ќе врши добра работа..

Моментално под спорт има само 2 теми, и не е тешко.. Но, претпоставката дека странава би станала позната, и активна, би навела на факт дека за некое време ќе има 100 + теми.. Ако секаков вид на прашање се отвори, и се измеша во веќе направениот куп, нема да има никаква прегледност.

8. sumi

sumi
    On your way to fame

1,126
    740
    8 Април 2007
    Машко
    Да поддтеми би било одлична идеја. И тоа него подоцна зашто би било тешко подоцна да се расспоредат сите теми ако ги има во поголем број.

9. /BRAINIAC\

/BRAINIAC\
    Баниран/a

447
    7
    12 Август 2009
    Еве нешто, да има како анонимно логирање... некои луѓе ќе сакаат да зборуваат за своите проблеми анонимно.

Во тек на регистрација сум, и уште немам видено дали откако ќе се логирам ќе има таква опција... ама зборот ми е, без никакво логирање да има Постирај анонимно прашање: (без никакво логирање)

И кога ќе се го внесам мојот е-маил ми вика дека овај е-маил бил веке во употреба.

10. JunkieMKD

JunkieMKD
    Retro King

2,343
    1,074
    3 Декември 2008
    Машко
    Ми се допаѓа,супер страна добар и едноставен дизајн,добро име и едно БРАВО за идејата.Се надевам ке биде со повеке теми и ке опфати се.Само напред :bravo:

11. Toxic

Toxic
    Intern

259
    16
    24 Јануари 2009
    Машко
    супер идеја
    со среќа и да станете поголема страна
    :bravo: за дизајнот лесен и едноставен

12. gdamjan

gdamjan
    On your way to fame

2,271
    552
    3 Април 2008
    се надевам уште се читаат предлози тука, мојот предлог е:

Посевен RSS за секоја категорија, пошто еве ја на пр. би го следел само http://odgovori.mk/kompjuteri-i-internet/rss.xml а можда не и другите.

13. Delicon

Delicon
    Gaining Experience

759
    184
    10 Јуни 2007
    Додаден е RSS за секоја категорија.

14. goodboy

goodboy
    Intern

849
    21