1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

odgovori.mk - Предлози, забелешки и коментари

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Delicon, 4 Септември 2009.

 1. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  759
  184
  10 Јуни 2007
  Вашите предлози, забелешки и коментари во врска со сајтот odgovori.mk се добредојдени тука.

  Имајте на ум дека страната е сеуште во развојна фаза.
   
 2. lifehacker

  lifehacker
  Баниран/a

  391
  16
  24 Јануари 2009
  По мое е добра браво за тебе или ако не си ти авторот до авторот !
  Треба малце повеќе да се рекламира низ нет , форуми македонско веб страни . Пр. на идивиди , кајгана мислам дека некој ќе се нафати за без пари да ја рекмалира .:bravo:
   
 3. dimitars

  dimitars
  Gaining Experience

  1,681
  333
  8 Мај 2007
  Букмаркед како прво.
  Второ до сега немам никаква забелешка.
   
 4. darko

  darko
  Intern

  35
  0
  17 Јануари 2008
  Одлично само напред.
   
 5. the.Escapist

  the.Escapist
  Intern

  266
  20
  21 Јануари 2009
  Од некоја чудна причина имаше проблем кај мене при регистрација: корисничкото име и името/презимето не можеа да бидат исти.
   
 6. /BRAINIAC\

  /BRAINIAC\
  Баниран/a

  447
  7
  12 Август 2009
  Прва ваква страна во Македонија, наменето за разни прашања и одговори.

  Се супер, само може малце поширока да ја направиш, по страните имам околу 3cm слободен простор
   
 7. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,837
  825
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Супер страна.. Пре многу добра идеја, и добро име.. Исто добар и едноставен дизајн..

  Еднинствено што ми падна на памет е, по длабоко разделување. На пример под спорт да има повеќе насоки како: фудбал, кошарка,ракомент бла бла бла..

  Слично и во другите.. Освен достакорисното “барај“, и погоренаведеното ќе врши добра работа..

  Моментално под спорт има само 2 теми, и не е тешко.. Но, претпоставката дека странава би станала позната, и активна, би навела на факт дека за некое време ќе има 100 + теми.. Ако секаков вид на прашање се отвори, и се измеша во веќе направениот куп, нема да има никаква прегледност.
   
 8. sumi

  sumi
  On your way to fame

  1,126
  740
  8 Април 2007
  Машко
  Да поддтеми би било одлична идеја. И тоа него подоцна зашто би било тешко подоцна да се расспоредат сите теми ако ги има во поголем број.
   
 9. /BRAINIAC\

  /BRAINIAC\
  Баниран/a

  447
  7
  12 Август 2009
  Еве нешто, да има како анонимно логирање... некои луѓе ќе сакаат да зборуваат за своите проблеми анонимно.

  Во тек на регистрација сум, и уште немам видено дали откако ќе се логирам ќе има таква опција... ама зборот ми е, без никакво логирање да има Постирај анонимно прашање: (без никакво логирање)

  И кога ќе се го внесам мојот е-маил ми вика дека овај е-маил бил веке во употреба.
   
 10. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,343
  1,074
  3 Декември 2008
  Машко
  Ми се допаѓа,супер страна добар и едноставен дизајн,добро име и едно БРАВО за идејата.Се надевам ке биде со повеке теми и ке опфати се.Само напред :bravo:
   
 11. Toxic

  Toxic
  Intern

  259
  16
  24 Јануари 2009
  Машко
  супер идеја
  со среќа и да станете поголема страна
  :bravo: за дизајнот лесен и едноставен
   
 12. gdamjan

  gdamjan
  On your way to fame

  2,271
  552
  3 Април 2008
  се надевам уште се читаат предлози тука, мојот предлог е:

  Посевен RSS за секоја категорија, пошто еве ја на пр. би го следел само http://odgovori.mk/kompjuteri-i-internet/rss.xml а можда не и другите.
   
 13. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  759
  184
  10 Јуни 2007
  Додаден е RSS за секоја категорија.
   
 14. goodboy

  goodboy
  Intern

  849
  21
  12 Јануари 2008
  Супер замислено. Вакво нешто немав видено на македонски. :bravo:
   
 15. gdamjan

  gdamjan
  On your way to fame

  2,271
  552
  3 Април 2008
  Браво Delicon... каков брз turnaround, tops
   

Сподели

Вчитување...