• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Одбирање на вистинската Linux дистрибуција за Вас

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Пред некое време бев во дилема која Linux дистрибуција да ја инсталирам односно која најдобро ги задоволува моите побарувања. Сигурно истото прашање го имале и некои од вас. Еве неколку сајтови кои ќе Ви помогнат во одбирањето на "вистинската" Linux дистрибуција:

http://www.zegeniestudios.net/ldc/

http://www.tuxs.org/chooser/

http://polishlinux.org/choose/quiz/
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,647
Мислења
822,387
Членови
28,283
Најнов член
MilMil1998
На врв Дно