• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Од кој град сте - Анкета (П-Ш)

Од кој град сте?


  • Вкупно гласале
    59

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1

Garfield

Intern
9 декември 2007
277
5
Тетоец кој живи више четири године у Скопје.:plachko2:

За викенд сум во Тетово а другите денови во Скопје.:)
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Ајде уште од Струга и од Пехчево ни фалат членови во оваа анкета. Има ли некој од овие градови? :)
 

Garfield

Intern
9 декември 2007
277
5
Немај гајле ќе извадим дупло државјанство:D.

Не мешај политика сега да се расправаме:ua:
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
288
Што е работа А А? ?А?А?А?А??А?

Незнам зошто ама гледам никој нема од Св. Николе а ??????

Ајде сите да се преселувате ...!

БТЊ, за време школо, пола ден Штип, пола СВ. Н
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
Гледам дека ве има пуно од СК.

Супер, значи во скопје дефинитивно ќе има средба. А за др градови, незнам, ако некој сака да организира, супер.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.303
Мислења
892.268
Членови
31.480
Огласи
19
Најнов член
moka77
На врв Дно