1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Од кој град сте - Анкета (К-П)

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од Taurus, 5 Август 2008.

Од кој град сте?

 1. Куманово

  60.6%
 2. Крива Паланка

  3.0%
 3. Кратово

  3.0%
 4. Кавадарци

  6.1%
 5. Кочани

  12.1%
 6. Кичево

  6.1%
 7. Неготино

  0 глас/а
  0.0%
 8. Охрид

  9.1%
 9. Пробиштип

  0 глас/а
  0.0%
 1. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,329
  982
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
 2. hmmm

  hmmm
  Gaining Experience

  1,242
  81
  30 ноември 2007
  До сга највише кумановци има... добро е :bravo:
  :))
   
 3. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,992
  504
  14 Април 2007
  Машко
  незнам зошто куманово не е во посебна тема
  не е град :) скоро држава е
   
 4. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,836
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
 5. vlatkorun

  vlatkorun
  Intern

  633
  14
  8 Јуни 2007
  Има ли некој од Штип како мене???
   
 6. Пеон

  Пеон
  Intern

  75
  1
  13 Март 2008
 7. sojic

  sojic
  Intern

  435
  23
  29 Април 2007
  Брее, врие од Кумановци :)
   
 8. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,992
  504
  14 Април 2007
  Машко
  досега
  кумановци 13 скопјани 15 добро е добро


  бтњ зошто не можам да видам кој гласал кога веке сум гласал јас

  ок си се снајдов

  Axtrixx, D, DaRkSlidE, drown, drowsy, GuaRDiaN, hmmm, LiquidWorm, mENDol, MetalGear, sojic, stefan007, The_Darkness

  ова не сум го знаел :)
   
 9. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,836
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Само 3 Охриѓани ???
  Ма није могуче..

  Ќе ме натерате пола Охрид да го натерам да се зачлени.. :lut2:
   
 10. maximilian

  maximilian
  Gaining Experience

  1,064
  74
  26 Март 2008
 11. the_unpredictable

  the_unpredictable
  Intern

  120
  12
  18 Август 2008
 12. goodboy

  goodboy
  Intern

  849
  21
  12 Јануари 2008


  Јас сум од Штип.:rolleyes:
   
 13. Stefan.Taz

  Stefan.Taz
  Intern

  285
  31
  30 Април 2008
 14. EvIL_GuY

  EvIL_GuY
  Intern

  23
  1
  9 oктомври 2008
Слични теми
 1. Taurus
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  3,507
 2. Taurus
  Одговори:
  35
  Прегледи:
  4,481
 3. bruteforce
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,677
 4. D3N1EL
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,350
 5. viksa86
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  16,452
Вчитување...

Сподели

Вчитување...