1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Од каде да најдам HDMI male to DisplayPort адаптер?

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од lynx, 27 Март 2020.

 1. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,388
  3,101
  4 Септември 2008
  Од каде да најдам HDMI male to DisplayPort адаптер или кабел, локално или онлајн небитно?
  Значи не од DP на HDMI, не се двонасочни каблите или адаптерите. Ми треба конкретно од лаптоп со hdmi port да го поврзам на монитор што има displayport.
   
 2. stefan_off

  stefan_off
  Gaining Experience

  358
  299
  29 oктомври 2009
  Фотограф
 3. civikom

  civikom
  Gaining Experience

  148
  122
  17 Декември 2011
  Машко
 4. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,388
  3,101
  4 Септември 2008
  Се снајдов, си купив HDMI to DVI кабел и работи без проблем. Комплексно е HDMI to DisplayPort, потребен е активен конвертер затоа што HDMI е постара технологија и не е компатибилна со DisplayPort за разлика каде DisplayPort е компатибилен со HDMI.
   

Сподели

Вчитување...