1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Од каде да купам пс4?

Дискусија во форумот 'Конзоли' започната од Venom46, 17 oктомври 2018.

 1. Venom46

  Venom46
  Intern

  43
  13
  12 Јуни 2018
  Машко
  Гледам има во галерија и na ekupi.mk
  Сакам да земам во пакет со фифа 19 па да ве прашам за препораки од кај да земам(понудете продавница).
  *на ekupi.mk беше 21.900 ама не ми се сигурни баш.

  Испратено од SM-J500F преку IT.mk форум апликација
   
  На ImTheDude му/ѝ се допаѓа ова.
 2. AfterMaxify

  AfterMaxify
  Gaining Experience

  170
  80
  18 Септември 2012
  Машко
  Здраво другарче, најпаметно ти е да ги разгледаш продавниците каде што има акции. Има повеќе варијанти на PS4. (Slim/меморија...еден џојстик, два џојстика.. Игра додаток итн..)
  Треба да видиш конкретно која опција ти се допаѓа највеќе тебе, да ти одговара играта или џојстици или меморија. Мислам дека таа понуда ја имаше во некоја продавница во Citymoll за 21,990 PS4+ FIFA 18. Размисли убаво колку го сакаш и дали планираш да го користиш долго. Според мене попаметно е да си купиш половен, одат околу 250eur и сигурно ќе ти дадат и игри со него. Еве еден оглас што го најдов, разгледај убаво бидејќи не се малку пари, а ќеифот на вакви работи мине. Поздрав
   
  На Venom46 и farkizz им се допаѓа ова.
 3. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,520
  1,180
  8 Декември 2009
  borcep, Venom46 и на farkizz им се допаѓа ова.
 4. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  740
  1,076
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Од Галерија, тие се дистрибутери на сони за македонија. Е сеа ако ти е само за фифа, и 500 гб ти е доволно, но ако сакаш и друго да тераш, 1 тб минимум.
  https://www.galerija.com.mk/kupi/ps4-1tb-fifa19-ds4/ оваа понуда ти е со 2 дс контролери и 1тб. Според мене најисплатливо.
   
  На Venom46 и omegaRED им се допаѓа ова.
 5. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,388
  3,101
  4 Септември 2008
  Малце оф-топик ќе отидам ама каков bundle имаше во Германија, Xbox One S 1TB, со два безжични џојстика и FIFA 19 за 259 евра. Пред месец дена да го имаше истиот bundle со таа цена деф. одлуката ќе паднеше за набавка на Xbox наместо PS4.
   
  На AndrejFerdzo и Venom46 им се допаѓа ова.
 6. Venom46

  Venom46
  Intern

  43
  13
  12 Јуни 2018
  Машко
  Prodavam ps 4 slim

  Фала ти на предлогот за половен,ми фаќа око овој дека планирам само за кежуал и да не бапам мн игри и 500ка е доволно,а овој таман е со 2 џоистика само ќе си докупам фифа 19(нормално ако се одлучам).

  Испратено од SM-J500F преку IT.mk форум апликација
   
 7. AndrejFerdzo

  AndrejFerdzo
  Gaining Experience

  836
  281
  18 ноември 2013
  Машко
  Истиот го земав од Париз пред две недели за 212 евра се на се , со Фифа 19 и два џојстика. Има доста понуди низ европскиве земји , лани ќе земав исто Xbox од Виена и беше 259 евра , но немав место и не го зедов, кај нас ретко се наоѓа таква понуда па дури и за половни некогаш бараат повеќе.
  Ако можеш да најдеш некој кој може да ти донесе PS4 или Xbox ќе поминеш доста ефтино во споредба со кај нас.
   
  На lynx и Venom46 им се допаѓа ова.
 8. Venom46

  Venom46
  Intern

  43
  13
  12 Јуни 2018
  Машко
  За жал тешко дека ќе најдам,сепак фала ти.

  Испратено од SM-J500F преку IT.mk форум апликација
   
 9. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  762
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Да има кој да праќа игри/ваучери од Америка, ич не му мислам за конзолата. Игрите и нивните попусти се битни дечки.
  Хардверот еднаш го зимаш и тераш. ;)
   
 10. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,459
  7,445
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Има финти. Особено со гејм пас за околу 120 ден. месечно.
   
 11. ImTheDude

  ImTheDude
  On your way to fame

  560
  621
  31 oктомври 2011
  Машко
  Имам купено од екупи.мк и немаше никаков проблем. Се беше спакувано фабрички, гаранција ти следува како што треба. Цената може дури и да е пониска од нормално зошто немаат салон ниту продавачи кои треба да ги плаќаат. Да сум јас, не би имал сомнежи за екупи.
   
  На Глупав му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Steff_92

  Steff_92
  Gaining Experience

  116
  53
  28 Јули 2017
  Машко
  ekupi е Паком, фирма со свој увоз и дистрибутер за хардвер на повеќе продавници низ МК.
   
  На omegaRED и ImTheDude им се допаѓа ова.
 13. pwned

  pwned
  Intern

  33
  15
  12 Мај 2016
  Машко
  Пред 2 недели набавивме ПС4 од екупи со него добивме игра Гранд Туризмо, засега е супер се е во ред, баш вчера инсталирав апдејти и се си работи како што треба. Имаш шанса за почеток да пробуваш демо игри, ние ја игравме и Фифа19, супер е графиката и одличен е гејмплејот. Топло ги препорачувам екупи. Ако те интересира дополнително нешто слободно прашај.
  Поздрав
   
  На Ile sopov и ImTheDude им се допаѓа ова.
 14. Викса

  Викса
  On your way to fame

  519
  646
  12 Март 2011
  Машко
  Имам PS4 слим со еден џојстик , 3 пати уклучен буквално си седи во кутија. Ако си заинтересиран пиши ми ПП.
   
 15. Ninjaa

  Ninjaa
  Intern

  55
  26
  3 Декември 2017
  Машко
  Имаш во Сетек, по сигурно здравје :)
   
 16. Sdmkf

  Sdmkf
  Intern

  6
  1
  18 oктомври 2018
  Машко
  Види во продавничката спроти NLB
   
 17. Bravo

  Bravo
  Gaining Experience

  211
  320
  12 Декември 2015
  Машко
  Пред некој ден земав пс4 од другарче, и бев сигурен дека ќе купам.
  Искрено ич не ми направи кеиф. Ова е скроз субјективно и нема врска со квалитетот на конзолата.
  Ќе отидат парите на озвучување најверојатно.
   
 18. Ile sopov

  Ile sopov
  Intern

  20
  5
  1 Мај 2018
  Машко
  Da te prasam mnogu raboti procitav za pravenje na akaont ili svoja smetka za on line igranje sto e i sustinata zosto kupuvam playstation 4 pro citam svasta deka se kupuvaat vauceri od amazon i drugi raboti dali si zapoznaen so ovie stvari kako normalno da funkcionira konzolata so playstation plus znam deka treba ili playstation now za da se igra i simnuvaat igri sega pretplatava e 10 evra mesecno pa te molam ako mozes da mi pojasnis sto kako blagodaram
   
 19. Dinamit

  Dinamit
  Gaining Experience

  371
  397
  25 Мај 2013
  Машко
  Промотивни цени на нови Sony PS4 PRO. Само за на 4К Телевизори
  Екстра цени на задни парчиња.

  Доколку имате потреба во комбинација може да влезат и малку користени 4K Телевизори со HDR од 55 и 65 инчи за кои исто има одлични попусти. Правa можност за домашно гејминг уживање.
   

Сподели

Вчитување...