1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Од каде да купам пс4?

Дискусија во форумот 'Конзоли' започната од Venom46, 17 oктомври 2018.

1. Venom46

Venom46
    Intern

43
    13
    12 Јуни 2018
    Машко
    Гледам има во галерија и na ekupi.mk
    Сакам да земам во пакет со фифа 19 па да ве прашам за препораки од кај да земам(понудете продавница).
    *на ekupi.mk беше 21.900 ама не ми се сигурни баш.

Испратено од SM-J500F преку IT.mk форум апликација

На ImTheDude му/ѝ се допаѓа ова.
  2. AfterMaxify

AfterMaxify
    Gaining Experience

170
    80
    18 Септември 2012
    Машко
    Здраво другарче, најпаметно ти е да ги разгледаш продавниците каде што има акции. Има повеќе варијанти на PS4. (Slim/меморија...еден џојстик, два џојстика.. Игра додаток итн..)
    Треба да видиш конкретно која опција ти се допаѓа највеќе тебе, да ти одговара играта или џојстици или меморија. Мислам дека таа понуда ја имаше во некоја продавница во Citymoll за 21,990 PS4+ FIFA 18. Размисли убаво колку го сакаш и дали планираш да го користиш долго. Според мене попаметно е да си купиш половен, одат околу 250eur и сигурно ќе ти дадат и игри со него. Еве еден оглас што го најдов, разгледај убаво бидејќи не се малку пари, а ќеифот на вакви работи мине. Поздрав

На Venom46 и farkizz им се допаѓа ова.
  3. Cika

Cika
    V.I.P

2,520
    1,180
    8 Декември 2009
    borcep, Venom46 и на farkizz им се допаѓа ова.
  4. Sludge.Factory

Sludge.Factory
    Practice makes perfect

740
    1,076
    7 Февруари 2014
    Машко
    Stomatolog
    Од Галерија, тие се дистрибутери на сони за македонија. Е сеа ако ти е само за фифа, и 500 гб ти е доволно, но ако сакаш и друго да тераш, 1 тб минимум.
    https://www.galerija.com.mk/kupi/ps4-1tb-fifa19-ds4/ оваа понуда ти е со 2 дс контролери и 1тб. Според мене најисплатливо.

На Venom46 и omegaRED им се допаѓа ова.
  5. lynx

lynx
    Unstoppable

3,388
    3,101
    4 Септември 2008
    Малце оф-топик ќе отидам ама каков bundle имаше во Германија, Xbox One S 1TB, со два безжични џојстика и FIFA 19 за 259 евра. Пред месец дена да го имаше истиот bundle со таа цена деф. одлуката ќе паднеше за набавка на Xbox наместо PS4.

На AndrejFerdzo и Venom46 им се допаѓа ова.
  6. Venom46

Venom46
    Intern

43
    13
    12 Јуни 2018
    Машко
    Prodavam ps 4 slim

Фала ти на предлогот за половен,ми фаќа око овој дека планирам само за кежуал и да не бапам мн игри и 500ка е доволно,а овој таман е со 2 џоистика само ќе си докупам фифа 19(нормално ако се одлучам).

7. AndrejFerdzo

AndrejFerdzo
    Gaining Experience

836
    281
    18 ноември 2013
    Машко
    Истиот го земав од Париз пред две недели за 212 евра се на се , со Фифа 19 и два џојстика. Има доста понуди низ европскиве земји , лани ќе земав исто Xbox од Виена и беше 259 евра , но немав место и не го зедов, кај нас ретко се наоѓа таква понуда па дури и за половни некогаш бараат повеќе.
    Ако можеш да најдеш некој кој може да ти донесе PS4 или Xbox ќе поминеш доста ефтино во споредба со кај нас.

На lynx и Venom46 им се допаѓа ова.
  8. Venom46

Venom46
    Intern

43
    13
    12 Јуни 2018
    Машко
    За жал тешко дека ќе најдам,сепак фала ти.

9. StOrMK

StOrMK
    Gaining Experience

762
    388
    25 Јули 2015
    Машко
    Економетричар, Ph.D
    Да има кој да праќа игри/ваучери од Америка, ич не му мислам за конзолата. Игрите и нивните попусти се битни дечки.
    Хардверот еднаш го зимаш и тераш. ;)

10. ARMac

ARMac
    Орган

6,459
    7,445
    2 oктомври 2010
    Машко
    Курајбер
    Има финти. Особено со гејм пас за околу 120 ден. месечно.

11. ImTheDude

ImTheDude
    On your way to fame

560
    621
    31 oктомври 2011
    Машко
    Имам купено од екупи.мк и немаше никаков проблем. Се беше спакувано фабрички, гаранција ти следува како што треба. Цената може дури и да е пониска од нормално зошто немаат салон ниту продавачи кои треба да ги плаќаат. Да сум јас, не би имал сомнежи за екупи.

На Глупав му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Steff_92

Steff_92
    Gaining Experience

116
    53
    28 Јули 2017
    Машко
    ekupi е Паком, фирма со свој увоз и дистрибутер за хардвер на повеќе продавници низ МК.

На omegaRED и ImTheDude им се допаѓа ова.
  13. pwned

pwned
    Intern

33
    15
    12 Мај 2016
    Машко
    Пред 2 недели набавивме ПС4 од екупи со него добивме игра Гранд Туризмо, засега е супер се е во ред, баш вчера инсталирав апдејти и се си работи како што треба. Имаш шанса за почеток да пробуваш демо игри, ние ја игравме и Фифа19, супер е графиката и одличен е гејмплејот. Топло ги препорачувам екупи. Ако те интересира дополнително нешто слободно прашај.
    Поздрав

На Ile sopov и ImTheDude им се допаѓа ова.
  14. Викса

Викса
    On your way to fame

519
    646
    12 Март 2011
    Машко
    Имам PS4 слим со еден џојстик , 3 пати уклучен буквално си седи во кутија. Ако си заинтересиран пиши ми ПП.

15. Ninjaa

Ninjaa
    Intern

55
    26
    3 Декември 2017
    Машко
    Имаш во Сетек, по сигурно здравје :)

16. Sdmkf

Sdmkf
    Intern

6
    1
    18 oктомври 2018
    Машко
    Види во продавничката спроти NLB

17. Bravo

Bravo
    Gaining Experience

211
    320
    12 Декември 2015
    Машко
    Пред некој ден земав пс4 од другарче, и бев сигурен дека ќе купам.
    Искрено ич не ми направи кеиф. Ова е скроз субјективно и нема врска со квалитетот на конзолата.
    Ќе отидат парите на озвучување најверојатно.

18. Ile sopov

Ile sopov
    Intern

20
    5
    1 Мај 2018
    Машко
    Da te prasam mnogu raboti procitav za pravenje na akaont ili svoja smetka za on line igranje sto e i sustinata zosto kupuvam playstation 4 pro citam svasta deka se kupuvaat vauceri od amazon i drugi raboti dali si zapoznaen so ovie stvari kako normalno da funkcionira konzolata so playstation plus znam deka treba ili playstation now za da se igra i simnuvaat igri sega pretplatava e 10 evra mesecno pa te molam ako mozes da mi pojasnis sto kako blagodaram

19. Dinamit

Dinamit
    Gaining Experience

371
    397
    25 Мај 2013
    Машко
    Промотивни цени на нови Sony PS4 PRO. Само за на 4К Телевизори
    Екстра цени на задни парчиња.

Доколку имате потреба во комбинација може да влезат и малку користени 4K Телевизори со HDR од 55 и 65 инчи за кои исто има одлични попусти. Правa можност за домашно гејминг уживање.

Сподели

Вчитување...