1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Од каде да ги купам домениве?

Дискусија во форумот 'Блогирање и блогосфера' започната од D3N1EL, 28 Јули 2013.

 1. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,883
  1,453
  10 Август 2010
  Машко
  Имам некој проект кој е речиси во финална фаза, веќе имам закупен хостинг и остана само домен.

  Топ-левел домени кои ги намеркав се .io и .li . Фрката е што цената за доменчињава се солени, па затоа барам од кај можам да зачувам некој денар, со купон или било што и да е.

  Ако имате искуство или знаете од кај да го купам поевтино домениве, пишете. :)
   
 2. xenon

  xenon
  Guru

  3,786
  9,483
  15 Јануари 2011
  Машко
  EuroDNS.com
  и Marcaria.com
   
  На D3N1EL му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,128
  7,030
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  На D3N1EL му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...